Savireklama

Į „Žemaitijos“ sodus važiuos autobusas Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %823 %2017 %18:%Gegužė

Kęstutis GABŠYS

Sodų bendrijose apsigyvena vis daugiau žmonių, todėl jos vis labiau panašėja į individualių namų kvartalus, o ne poilsio ir laisvalaikio praleidimo vietą. Savivaldybė sulaukia vis daugiau sodų bendrijose gyvenančių asmenų prašymų ir skundų dėl nevystomos infrastruktūros. Kretingoje įsikūrusi sodų bendrija „Žemaitija“ šiomis dienomis gali švęsti nedidelę pergalę. Penktadienį Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija palaimino minėtos sodų bendrijos prašymą ir nuo naujų mokslo metų pradžios į bendrijos teritoriją važiuos miesto autobusas.
Išvažiavę į vietą persigalvojo
Balandžio viduryje Eismo saugumo komisija jau svarstė šios sodų bendrijos valdybos prašymą dėl autobuso, tačiau komisijos nariai šiuo klausimu buvo skeptiški. Dideliam autobusui neva būtų sunku manevruoti siaurose sodų gatvėse. Norint patenkinti sodininkų prašymą, reiktų kompleksiškai apsvarstyti eismo organizavimo schemą sodų bendrijos teritorijoje. Balandžio 21 d. išvažiuojamajame posėdyje Komisijos nariai savo nuomonę pakeitė ir sodų bendrijos prašymą patenkino.
Sodų bendrijos „Žemaitija“ pirmininkas Rimantas Staponas „Švyturiui“ pasakojo, kad bendrija dėl autobuso į savivaldybę kreipėsi šių metų vasarį. Bendrijos valdyba tokį prašymą parašė dėl mokyklinio amžiaus vaikų saugumo ir patogumo. „Anksčiau į bendrijos teritoriją važiuodavo mokyklinis „geltonasis“ autobusiukas. Dabar jis panaikintas. Mūsų bendrijos teritorijoje nėra šaligatvio, nėra apšvietimo. Vaikams eiti iki autobuso stotelės toli ir nesaugu“, – teigė sodų bendrijos pirmininkas. Šiuo metu prie sodų bendrijos vartų esančioje stotelėje sustoja 5 maršruto autobusas. Jis į sodų bendrijos gilumą pradės važinėti nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.
Yra papildomų sąlygų
Tiesa, autobusas į sodų bendrijos teritoriją atvažiuos, jei iki nurodyto laiko sodų bendrijos nariai padarys savo „namų darbus“. „Kad autobusas važiuotų į mūsų bendriją, turime iš savo lėšų pasistatyti reikiamus kelio ženklus, įrengti autobusų stoteles, atlikti kitus darbus“ , – pasakojo R. Staponas.
Bendrijos pirmininkas džiaugėsi dėl teigiamo komisijos sprendimo ir nesiskundė, kad šio sprendimo įgyvendinimas pareikalaus investicijų iš sodų bendrijos biudžeto. „Žemaitijoje“ yra 406 sodų sklypai, apie 80 šeimų čia gyvena nuolat.

Skaityti 487 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje