Smurtautojus tramdys SOS mygtukais Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %840 %2017 %19:%Gegužė

Kęstutis GABŠYS

Mėgstantiems smurtauti prieš artimuosius valdžios institucijos deda naują apynasrį. „Švyturys“ jau rašė apie tai, kad policija, gavusi pranešimą dėl galimo smurto, net ir informacijai nepasitvirtinus, dar bent tris kartus lankysis tokioje šeimoje ir stebės padėtį. Šios savaitės pradžioje policijos departamentas pristatė dar vieną naujovę – mėgstančius periodiškai smurtauti namuose tramdys techninėmis priemonėmis.
Policijos departamentas su kolegomis iš Norvegijos šiuo metu įgyvendina projektą, kuriuo siekiama perimti Norvegijos patirtį kovojant su šia negerove. Iš minėto projekto lėšų policijos departamentas įsigijo ir gyventojams ketina išdalinti 1000 pagalbos mygtukų, kuriais naudojantis aukai bus galima greičiau prisikviesti pagalbą.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė informavo, kad Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gaus apie 100 tokių pagalbos mygtukų, kurie gegužės pradžioje turėtų būti paskirstyti miestų ir rajonų policijos komisariatams. „SOS mygtukai bus išdalinti smurtą artimoje aplinkoje patiriančioms smurto aukoms, ypač toms, kurios nuo smurtautojų nukenčia pakartotinai, arba jei agresoriui yra uždrausta artintis prie aukos. Tokiu būdu pagalbą bus galima iškviesti neieškant telefono rankinėje ar kišenėje – asmenys pagalbos mygtukus galės nešiotis su savimi užsegamus kaip laikrodžius, pakabinamus ant grandinėlės ar tiesiog rūbų kišenėje“ , – teigė A. Grauslienė.
Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro, vykdančio specializuotos pagalbos centro veiklą, duomenimis, per keturis šių metų mėnesius Vakarų Lietuvos regione gauta 210 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, Kretingos rajone – 45. Pernai Vakarų Lietuvos regione iš viso gauta 1117 pranešimų apie smurtą, iš jų Kretingoje – 324. 2016 metais, palyginti su 2015-aisiais, pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje užregistruota net 50 proc. daugiau.
Beje, pagalbos mygtukus policija naudoja ne pirmą kartą. 2007 metais asmenys, kurie gyveno vienkiemiuose ar atokiose vietovėse, gavo analogiškus pagalbos mygtukus. Pirmuosius metus šią paslaugą finansavo policija, vėliau – savivaldybės. Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas informavo, kad Kretingos rajone ši paslauga iki šiol sėkmingai tebeteikiama – šiuo metu Kretingos r. yra aštuoni asmenys turintys minėtą įrenginį. Rajono policijos komisariatas turi dar tris laisvus pagalbos mygtukus, kuriuos galėtų skirti atokiose vietose gyvenantiems Kretingos rajono gyventojams.

Skaityti 516 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje