Biblioteka sulauks naujų statytojų Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %866 %2017 %19:%Gegužė

Kęstutis GABŠYS

Balandžio mėnesį Kretingos rajono savivaldybės vadovai su Kultūros ministerija ir Kūno kultūros ir sporto departamentu pasirašė kretingiškių jau amžiaus statyba vadinamos M. Valančiaus bibliotekos bei Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų finansavimo sutartis. Metų pradžioje Savivaldybės administracija nusprendė pakeisti M. Valančiaus bibliotekos statybos darbų rangovą ir tikisi, kad pagaliau pavyks ištrūkti iš skandalų ir problemų sūkurio, supusio šių objektų statybos darbus.
Uždengs stogą, įrengs vidaus patalpas
Kretingos rajono savivaldybės administracijos atstovė ryšiams su visuomene Gintarė Benaitytė informavo, kad iš Valstybės kapitalo investicijų programos (VIP) Kretingos M.Valančiaus bibliotekos statybos darbams šiais metais yra skirta 250 tūkstančių eurų. Kūno Kultūros ir Sporto departamentas Sporto ir sveikatingumo centro statybai šiais metais skirs 790 tūkstančių eurų.
Rajono mokesčių mokėtojai prie šių objektų statybos darbų finansavimo prisidės kur kas stipriau. Štai bibliotekos statybos darbams iš rajono biudžeto numatyta skirti 500 tūkstančių, o Sporto ir sveikatingumo centro statyboms – 800 tūkstančių eurų.
Kretingos rajono savivaldybės administracija tikisi iki metų pabaigos baigti visus Sporto centro pastato fasado montavimo darbus: sudėti langus, duris, vitrinas, įrengti išorės sienas ir uždengti stogą. Bibliotekos statybos darbai persikėlė į vidų ir šiais metais planuojama įrengti dalį bibliotekos vidaus patalpų.
Problemos su rangovu
Susitikimuose su Kretingos rajono gyventojais meras Juozas Mažeika skundėsi, kad minėtų objektų statybos darbai vėžlio žingsniu vyksta dėl valstybės institucijų politikos. Įvairios ministerijos ir organizacijos finansuoja tik savo srities objektų statybas. Be to, jos linkusios vienu metu pradėti kiek galima daugiau darbų, kad jų tęstinumui kitais metais ir vėl būtų gautas atitinkamas finansavimas.
Kretingos rajono savivaldybės administracija kentėjo ne tik dėl finansavimo stokos, savivaldybei nesisekė ir su statybos darbų rangovais. Šių metų kovo 19 d. Kretingos rajono savivaldybės administracija vienašališkai nutraukė statybos darbų sutartį su M. Valančiaus viešąją biblioteką J. K. Chodkevičiaus g. 1B, Kretingos mieste stačiusia bendrove UAB „Vėtrūna“.
„Savivaldybės netenkino rangovo atliktų darbų kokybė, nebuvo užtikrintas ir nepertraukiamas sutarties vykdymas, todėl Savivaldybė šių metų kovo 19 d. vienašališkai nutraukė sutartį. Savivaldybė užfiksavo darbų defektus ir nepasirašė darbų atlikimo aktų už 12 tūkst. Eur. Ištaisyti jų rangovui neleido iki šiol buvusios nepalankios oro sąlygos, tačiau problemą išspręs ir šiuos darbus, planuojama, atliks naujas rangovas“ , – situaciją komentavo G. Benaitytė.
Šiuo metu vyksta naujo bibliotekos pastato statybos darbų rangovo parinkimo konkursinės procedūros. Kokia įmonė toliau statys bibliotekos pastatą turėtų paaiškėti per 2 mėnesius. Tačiau net ir pakeitus bibliotekos statybos darbų rangovą, patys statybos darbai ir toliau vyksta vėžlio žingsniu. Savivaldybė planuoja bibliotekos pastato statybos darbus baigti per artimiausius 2–3 metus. Sporto ir sveikatingumo centro sporto salė lankytojams duris turėtų atverti po dviejų metų.

Skaityti 542 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje