Šv. Florijono globotiniams – padėkos Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %838 %2017 %19:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems buvo skirti gražiausi žodžiai ir įteikti apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.
Šv. Florijono dienos išvakarėse Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir Gargždų, Kretingos, Neringos, Palangos, Skuodo ir Šilutės priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose surengta Atvirų durų diena. Jos metu suaugusieji ir moksleiviai galėjo susipažinti su gaisrine įranga, technika, ugniagesių tarnybos sąlygomis, valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai piliečius konsultavo priešgaisrinės saugos klausimais, atkreipė visuomenės dėmesį į pagrindines gaisrų ir kitų nelaimių priežastis.
Gegužės 4-ąją apskrities ugniagesiai gelbėtojai rinkosi į šventinį minėjimą Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Pašventinus gaisrinius automobilius, kitą techniką, už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas aukotos šv. Mišios. Joms pasibaigus, su profesine švente ugniagesius gelbėtojus sveikino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, vidaus tarnybos pulkininkas Kastytis Gedminas, apskrities savivaldybių merai, įgalioti atstovai, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovai ir kt.
Šventinio minėjimo metu būriui ugniagesių gelbėtojų įteiktos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padėkos. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir šv. Florijono dienos proga apdovanoti ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai bei darbuotojai: skyrininkas, vidaus tarnybos vyr. puskarininkis Arvydas Ručinskas, puskarininkis Evaldas Klimas, grandinis Evaldas Pazdrazdis, grandinis Justas Šedys, jaunesnysis puskarininkis Andrius Jocas, puskarininkis Rolandas Petravičius ir ugniagesys gelbėtojas Linas Sungaila.
Šventės proga ugniagesiams gelbėtojams koncertavo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos auklėtiniai.
„Šv. Florijono diena Kretingos ugniagesiams gelbėtojams šiemet buvo išskirtinė jau vien tuo, kad ją minėjome naujose patalpose. Be to, tiek mūsų tarnybos, tiek rajono Savivaldybės ugniagesiai gaisrus gesina su naujesne technika. Savivaldybės ugniagesiai yra vieni iš nedaugelio šalies rajonų visiškai nebenaudojantys morališkai pasenusios gaisrų gesinimo technikos. Už tai esame labai dėkingi Savivaldybės vadovams – merui Juozui Mažeikai ir Administracijos direktoriui Virginijui Domarkui“, – šventinėmis nuotaikomis pasidalino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas.

Skaityti 513 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje