Taisyklės galioja ne visiems? Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %870 %2017 %19:%Gegužė

Kęstutis GABŠYS

„Švyturio“ redakcija sulaukė Vytauto gatvėje gyvenančio kretingiškio prašymo atkreipti dėmesį, kaip vieno privataus sveikatos priežiūros centro pacientai važiuojamoje gatvės dalyje palieka savo automobilius. Nuvykę į vietą įsitikinome, kad kai kurie vairuotojai, jeigu tik būtų galimybė, norėtų įvažiuoti tiesiai į gydytojo kabinetą.
Kerta ištisinę liniją
„Švyturio“ žurnalistui pavyko užfiksuoti, kaip prie vieno privataus sveikatos priežiūros centro Vytauto gatvėje, pažeisdamas Kelių eismo taisykles, stovėjo pilkos spalvos „Mazda“ markės automobilis. Priešingas eismo juostas toje vietoje skiria ištisinė linija ir šį automobilį bandančios apvažiuoti transporto priemonės privalo ją kirsti, taip irgi pažeisdamos Kelių eismo taisykles. Apie problemą mus informavęs kretingiškis teigė, kad avarinės situacijos čia kyla nuolat.
Keisčiausiai yra tai, kad pastatas, kuriame įsikūręs sveikatos priežiūros centras, turi erdvią automobilių stovėjimo aikštelę, kuri tuo metu nebuvo užpildyta. Susidaro įspūdis, kad Kelių eismo taisykles pažeidęs „Mazdos“ vairuotojas tiesiog norėjo privažiuoti kuo arčiau paradinių įstaigos durų.
Taisyklės rašomos krauju
Kažin, ar kada apie tai pagalvojame, o ir susimąstome, tačiau kelių ženklai ir ženklinimas dažniausiai atsiranda ne tuščioje vietoje ir ne todėl, kad kažkas neturėjo ką veikti. Blogiausia, kad kilus eismo įvykiui šiuo atveju nukentėtų asmenys, kurie yra niekuo dėti.
Policija nuolat ragina piliečius pateikti informaciją apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir kartu kovoti su tais, kurie taisyklių nesilaiko. Tai galima padaryti paskambinus į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112. Taip pat apie užfiksuotus Kelių eismo taisyklių pažeidimus galima pranešti per policijos interneto svetainėje įdiegtą e-policijos viešosios paslaugos modulį.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos r. policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas teigė, kad abu būdai pranešti policijai apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus yra tinkami. „Daugybė žmonių šiandien turi išmaniuosius telefonus, todėl nufotografavę ar nufilmavę Kelių eismo taisyklių pažeidimą, gali netrukdyti Bendrojo pagalbos centro operatorių ir informaciją apie pažeidimą perduoti internetu“ , – teigė Kretingos policijos komisariato viršininkas.
Baudos griežtesnės
Komisaras taip pat atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu sugriežtėjo bausmės už ištisinės linijos kirtimą. Minimali bauda vairuotojui, kirtusiam ištisinę liniją, yra numatyta nuo 170 iki 230 eurų ir teisės vairuoti atėmimu iki 3 mėnesių. Jei per metus nesate bausti už panašų pažeidimą, taikant administracinio nurodymo procedūrą bauda sieks 85 eurus su teisės vairuoti atėmimu 3 mėnesiams. „Daugelis iš mūsų šiandien automobiliu važinėjame į darbą arba juo naudojamės dirbdami. Paklauskime savęs, kaip galėsime toliau dirbti, jei neteksime teisės vairuoti automobilio. Prieš pažeidžiant taisykles reikėtų rimtai pagalvoti apie pasekmes ir nepatogumus, kurie lauks,“ – akcentavo Kretingos policijos vadovas.

Skaityti 516 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje