Įteikė Metų bibliotekos nominaciją Pirmo puslapio

  • %PM, %13 %786 %2017 %17:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis ir jo pavaduotoja Laima Pačebutienė. Jie atvežė liudijimą: Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka pelnė Metų bibliotekos nominaciją „Išminties marės“.
„Atvežėme žinią – Kretingai gresia stichinė nelaimė. Ne, žalieji žmogeliukai neužpuls, šalnos visos augmenijos nepakąs, Akmena neišplis, – intrigavo J. Šikšnelis. – Bet išplis marės – už nenuilstamą kultūros, gimtosios kalbos ir tradicijų puoselėjimą, inovatyvią veiklą, ištvermę dirbant sunkiomis sąlygomis Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešajai bibliotekai skiriama Metų bibliotekos nominacija „Išminties marės“ ir įteikiama apdovanojimo mecenato bendrovės „Finaneta“ dovana – ji bibliotekai suteiks spausdinimo paslaugų už 700 eurų. Dovanojame ir pinigų medį – užsiauginkite tiek pinigų, kad jų užtektų naujajai bibliotekai pastatyti, kad pagerėtų jūsų darbo sąlygos“.
Savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė pritarė, kad Kretingos bibliotekos darbuotojos nominacijos tikrai labai vertos. „Šis bibliotekos įvertinimas Kretingai didelė garbė. Visi kretingiškiai žino viską, kas susiję su biblioteka: kad joje vyksta įdomūs susitikimai, įvairi edukacinė veikla, kad naujieji knygų namai statomi jau dešimt metų ir vis dar nebaigti. Nepaisant to, biblioteka įgyvendina išskirtinius projektus, kūrybinėse erdvėse telpa ir vaikai, ir senjorai, čia veiklos užtenka visiems“, – kalbėjo D. Skruibienė M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorei Birutei Karčauskienei įteikdama ir savivaldybės dovaną – „Geros nuotaikos vadovą“ (kad bibliotekininkės būtų geros nuotaikos ir ją skleistų lankytojams) bei „Vaikų enciklopediją“.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Raimunda Ruškuvienė ir vyr. specialistė Dalia Činkienė prisipažino, jog labai džiaugiasi Kretingos bibliotekai skirta nominacija ir šios įstaigos kolektyvu labai didžiuojasi. „Mūsų bibliotekos darbuotojų galvose – marios sumanymų, gražių, prasmingų idėjų. Linkime, kad visas jas ir toliau pavyktų sėkmingai įgyvendinti“, – sakė R. Ruškuvienė.
B. Karčauskienė neslėpė, kad žinia apie skiriamą Metų bibliotekos nominaciją kolektyvą nustebino, buvo labai netikėta. „Ačiū už įvertinimą. Nesvarbu, kokiomis sąlygomis dirbame, mūsų siekis – būti šiuolaikiška biblioteka, kurioje turiningai leisti laiką norėtų ir maži, ir dideli lankytojai“, – teigė M. Valančiaus bibliotekos vadovė.
Nacionalinės bibliotekų savaitės proga, išreikšdamas padėką regiono bibliotekoms už nuoširdų darbą ir norėdamas jas paskatinti, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius J. Šikšnelis 2012 metais įsteigė dvi nominacijas: „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“. Pirmoji skiriama teritorijoje veikiančiai savivaldybės viešajai bibliotekai ar jos filialui už kultūros puoselėjimą ir sklaidą bei tradicinės ir inovatyvios veiklos derinimą. Antroji – geriausiam regiono bibliotekininkui už skaitymo skatinimą, meilės knygai ugdymą ir aktyvią veiklą buriant bendruomenę. „Idėją pagerbti bibliotekas parsivežiau iš vienos Lenkijos vaivadijos, kur toks apdovanojimas kasmet teikiamas, – pasakojo J. Šikšnelis. – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos teritorijai priklauso 11-a buvusių dviejų apskričių – Klaipėdos ir Tauragės – savivaldybių viešųjų bibliotekų. Kretingos M. Valančiaus viešąją biblioteką pripažinti geriausia siūlyta jau pernai, vien už tai, kad jos darbuotojai, neturėdami normalių darbo sąlygų, dirba didelius darbus. Bepigu pritraukti lankytoją į gražią, šviesią, jaukią erdvę. Įsivaizduokite, kaip biblioteka išskleis sparnus ir į kokį aukštį pakils, kai persikels į naujas patalpas“, – kalbėjo J. Šikšnelis.
Pirmas jo įsteigtas apdovanojimas „Išminties marės“ 2012 m. įteiktas Klaipėdos rajono Gargždų Jono Lankučio viešajai bibliotekai, 2013 m. jį gavo Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka, 2014 m. – Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, 2015 m. – Šilutės rajono savivaldybės viešoji F. Bajoraičio biblioteka, 2016 m. – Šilalės viešoji biblioteka.
2015 m. į mūsų rajoną atkeliavo ir nominacija „Jonvabalis“ – už meilę knygai ir žmogui, puikias iniciatyvas, aktyvų bendradarbiavimą su bendruomenėmis bei visuomeninėmis organizacijomis tąkart ji įteikta Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Vydmantų filialo vedėjai Romutei Girskienei.

Skaityti 534 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje