Savireklama

Palengvino prekybą kiaušiniais Pirmo puslapio

  • %PM, %08 %823 %2017 %18:%Rugp

Kęstutis GABŠYS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino kiaušinių tiekimo į rinką sąlygas smulkiesiems ūkininkams. Nuo šiol ūkininkai, auginantys iki 50 dedeklių vištų, kiaušinius galės rinkti, tvarkyti ir parduoti gerokai lengviau.
Žemės ūkio ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad dėl galimo pavojaus užsikrėsti salmonelėmis Europos Sąjungoje (ES) galiojantys teisės aktai nustato ypač griežtus kiaušinių tiekimo rinkai standartus. Parduoti rinkoje kiaušinius galėjo tik ūkiai, turintys brangią automatinę kiaušinių pakavimo įrangą.
Europos Komisija leido valstybėms narėms patvirtinti savo taisykles mažiesiems ūkininkams, tiekiantiems pirminius maisto produktus galutiniam vartotojui ar mažmeninės prekybos įmonėms. Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Alina Barauskaitė „Švyturiui“ patvirtino, kad nauja kiaušinių tvarkymo ir pardavimo tvarka smulkiesiems ūkininkams tarnybos yra patvirtinta ir jau taikoma. „Ūkininkai, auginantys iki 50 dedeklių vištų, kiaušinius turgavietėse ar kitiems vartotojams gali parduoti laisvai, reikia tik prekybos vietoje įvardinti, iš kokio ūkio jie yra surinkti. Ūkininkai, auginantys nuo 50 iki 2000 dedeklių vištų, turi gauti gamintojo kodą, kurį išduoda mūsų tarnyba“, – informavo veterinarijos gydytoja.
Alina Barauskienė priminė, kad salmoneliozės bakterija, dėl kurios ir buvo sugriežtintos kiaušinių tvarkymo taisyklės, žūva termiškai apdorojant maistą. Todėl įmušus kiaušinį, pavyzdžiui, į žalią mėsą, reikėtų vengti jos ragauti, nenaudoti tų pačių indų ir stalo įrankių apdorojant kaitinamus ir nekaitinamus produktus.
Ketinantiems prekiauti savo ūkiuose užaugintais kiaušiniais, Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė priminė, kad po sąlyčio su kiaušiniais būtina plauti rankas, kiaušinius geriausia laikyti tam skirtoje taroje, žiūrėti, kad jie neturėtų įskilimų. Kiaušinius būtina nuvalyti, tačiau jų jokiu būdu negalima plauti. Taip esą pažeidžiamas kiaušinio apsauginis sluoksnis.

Skaityti 390 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke