Savireklama

Klaipėdos vežėjai į uostamiestį ketina vežti pigiau Pirmo puslapio

  • %PM, %08 %826 %2017 %18:%Rugp

Kęstutis GABŠYS

Kretingos miesto ir apylinkių gyventojų, kurie kasdien į uostamiestį vyksta dirbti, rudenį gali laukti malonios naujienos. Rugpjūčio viduryje Klaipėdos viešojo transporto sistemą administruojanti Viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ baigia konkursines procedūras dėl vežėjo parinkimo Klaipėdos miesto savivaldybės administruojamam maršrutui Klaipėda-Kretinga. Uostamiesčio vežėjai žada revoliuciją – jie ketina pateikti pasiūlymus, kurie paskatintų dirbančius Klaipėdoje į darbą ir iš jo važiuoti viešuoju transportu.
Tiesa, šis pasiūlymas galios ne visuose maršrutu Kretinga-Klaipėda važiuojančiuose maršrutiniuose autobusuose ir ne pačiu patogiausiu laiku. Dėl šio nepatogumo Klaipėdos vežėjai kaltina Kretingos rajono savivaldybės nelankstumą ir norą subsidijuoti kaimo maršrutus važiuojančiųjų į Klaipėdą sąskaita.

Klaipėdiečiai plečiasi
Keleivius maršrutu Kretinga-Klaipėda ir atgal veža UAB „Kretingos autobusų parkas“ bei maršrutiniai taksi autobusai. Pusę maršrutinių taksi autobusų reisų reguliuoja Kretingos rajono savivaldybė, kitą pusę – Klaipėdos miesto savivaldybė. Iki šiol šios keleivių pervežimo organizavimo subtilybės keleiviams nebuvo aktualios, nes važiavimo kaina ir kokybė maršrutiniuose taksi beveik nesiskyrė. Spalio mėnesį keleiviams vežėją teks rinktis atidžiau.
Už viešojo transporto sistemą Klaipėdos mieste atsakingos Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis „Švyturiui“ teigė, kad į Klaipėdą kasdien dirbti važiuoja daug užmiesčio gyventojų, o ten, kur kelionė trunka iki vienos valandos, keleivinis transportas yra ekonomiškai patraukli alternatyva. „Mes siekiame, kad Klaipėdos miesto viešojo transporto sistema būtų kiek įmanoma labiau apkrauta, kad žmonės į darbą ir iš jo važinėtų ne automobiliais, o viešuoju transportu. Jei šiandien daug priemiesčiuose ir aplinkiniuose rajonuose gyvenančių žmonių dirba Klaipėdoje, mes esame pasirengę padėti jiems nuvykti į darbo vietą ir atgal“, – kalbėjo įstaigos vadovas.
2013 ir 2014 metais VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ siūlė maršrutą Klaipėda-Kretinga integruoti į Klaipėdos miesto viešojo transporto sistemą. Tokiu atveju iš Kretingos į Klaipėdą ir pačioje Klaipėdoje būtų galima važinėti naudojant tą patį mėnesinį ar savaitinį bilietą, galiotų lengvatos, būtų suderinti autobusų tvarkaraščiai. Klaipėdos transportininkų teigimu, Kretingos rajono savivaldybės administracija šią idėją atmetė, nes baiminosi dėl Kretingos autobusų parko ateities.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis su tokiais Klaipėdos transportininkų teiginiais nesutinka. „Mes nesame prieš Kretingos ir Klaipėdos viešojo transporto sistemų integraciją, tačiau nenorime išimti Klaipėdos maršruto iš bendros Kretingos viešojo transporto sistemos. Tada didėtų visų vežėjų sąnaudos ir tektų kelti kainas važiuojantiems kitais maršrutais“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas. Gavę neigiamą Kretingos rajono savivaldybės atsakymą, Všį „Klaipėdos keleivinis transportas“ persigrupavo ir šiomis dienomis ketina pradėti naują puolimą.

Nori vežti efektyviau ir pigiau
Pastaruoju metu baigėsi ilgalaikė sutartis su tais maršrutiniais taksi autobusais, kuriuos administravo Klaipėdos miesto savivaldybė. Naujas vežėjo parinkimo konkursas leido klaipėdiečiams grįžti prie minties apie Klaipėdos ir Kretingos transporto sistemų integraciją.
Všį „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius G. Neniškis žada, kad pasibaigus konkursui Klaipėdos miesto savivaldybės administruojamuose maršrutuose važiavimas bus pigesnis, autobusiukai bus naujesni ir keleiviai bus viliojami daugybe kitų privalumų. „Tie maršrutiniai autobusai, kuriuos administruos Klaipėdos miesto savivaldybė, taps integruotos Klaipėdos miesto transporto sistemos dalimi. Čia veiks elektroninis bilietas ir, pavyzdžiui, mėnesinio bilieto savininkas iš maršrutinio autobuso ties Universitetine ligonine galės persėsti į miesto autobusą ir nemokamai keliauti toliau. Šiandien Universitetinės ligoninės stotelėje važiuoti pradeda trys miesto autobusai, kurie per pusę valandos per visas tris Klaipėdos miesto ašis leis žmogui viešuoju transportu pasiekti bet kurią Klaipėdos miesto vietą“, – viešojo transporto privalumus vardino Klaipėdos viešojo transporto sistemos vadovas G. Neniškis.
Už viešąjį transportą Kretingos rajone atsakingas Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Viskontas sutinka, kad po klaipėdiečių surengto konkurso kelionė iš Kretingos į Klaipėdą galbūt atpigs, tačiau nemano, kad ji skirsis. „Jei po Klaipėdos miesto savivaldybės surengto konkurso kelionės kaina sumažėtų, esu įsitikinęs, kad Kretingos vežėjai tuoj pat peržiūrės ir savo paslaugų kainas“, – argumentavo A. Viskontas.

Yra papildomų sąlygų
G. Neniškis „Švyturiui“ pripažino, kad jo piešiamas tobulas iš Kretingos vykstančių žmonių integravimo į Klaipėdos miesto transporto sistemą planas turi savų trūkumų ir (bent jau pirmaisiais mėnesiais) reikės truputį laiko, kol sistema pradės veikti laikrodžio tikslumu. Tuo tarpu iš Klaipėdos ir Kretingos vykstantiems keleiviams teks atskirti, kuriuo Kretingos ar Klaipėdos savivaldybės administruojamu autobusu jie važiuoja. Direktorius pripažino, kad maršrutuose, kurie labiausiai būtų patogūs kretingiškiams vykti į darbą ir yra administruojami Kretingos rajono savivaldybės, klaipėdiečių siūloma inovacija negaliotų. „Jei kalbėtume apie elektroninio bilieto naudojimą keliaujantiems į darbą Klaipėdoje, mes artimiausiu metu galėtume šią paslaugą pasiūlyti tik tiems, kurie darbą pradeda devintą valandą arba dirba pamainomis. Piko valandų maršrutus administruoja Kretingos rajono savivaldybė“, – teigė G. Neniškis.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Černeckis mano, kad kalbėti apie revoliucinius pokyčius keliaujantiems iš Kretingos į Klaipėdą yra gerokai per anksti. „Mes turime palaukti klaipėdiečių konkurso rezultatų. Galiu užtikrinti, kad Kretingos autobusų parkas nestovi vietoje. Yra paskirtas naujas direktorius, jis visomis išgalėmis stengiasi efektyvinti įstaigos veiklą, didinti įmonės konkurencingumą“ , – dėstė direktoriaus pavaduotojas.
Kaip klaipėdiečių noras keliaujančius maršrutu Kretinga-Klaipėda įjungti į Klaipėdos miesto transporto sistemą paveiks Kretingos autobusų parko ir maršrutinių taksi firmų veiklą, galima diskutuoti. Tačiau jei dėl klaipėdiečių surengto konkurso atpigtų kelionės iš Kretingos į Klaipėdą, tai būtų puiki žinia kretingiškiams, kurie kasdien į uostamiestį vyksta dirbti.

Skaityti 345 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Birželis 2018
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke