Savireklama

Į paplūdimį su augintiniais Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %622 %2017 %13:%Rugp

Kęstutis GABŠYS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo įsakymu patvirtino naujas higienos normas, kurios panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su keturkojais augintiniais. Ministerijos išplatintame pranešime spaudai iš karto nurodomos kelios papildomos sąlygos – savivaldybės turės nuspręsti, kokiose paplūdimiuose mažieji augintiniai bus pageidaujami, jie turės būti specialiai pažymėti, įrengtos ekskrementų surinkimo dėžės. Tai reiškia, kad realiai šis įsakymas įsigalios tik kitą vasaros sezoną.
Šunų mylėtojai socialiniuose tinkluose ir forumuose ne kartą kritikavo absoliutų draudimą šunims lankytis paplūdimiuose ir maudyklose. Atostogaudami šunų augintojai susidurdavo su tam tikrais nepatogumais arba, neturėdami legalių alternatyvų, šias įstatymo normas pažeidinėdavo.
Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis žiniasklaidai teigė, kad Neringos savivaldybė pasinaudos įstatymo suteikta galimybe ir legalus keturkojų paplūdimys Neringoje tikrai atsiras. Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius „Švyturiui“ teigė, kad kol kas seniūnija vadovaujasi esamomis maudyklų eksploatavimo taisyklėmis, o dėl naujų vietų įrengimo būtinas politikų sprendimas. „Kretinga neturi labai daug žmonėms maudytis tinkamų vandens telkinių. Naujų maudyklų įrengimas ir jų priežiūra pakankamai daug kainuoja, todėl čia jau būtinas politinis sprendimas“, – situaciją komentavo Kretingos miesto seniūnas.
Taigi maudyklos keturkojams įrengimas Kretingoje priklausys nuo šunų augintojų politinio aktyvumo, o realiai ji galės būti sutvarkyta ir įrengta tik kitą vasaros sezoną.

Skaityti 318 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke