Savireklama

Švietimo profsąjunga savivaldybei grasina teismu Pirmo puslapio

  • %PM, %10 %803 %2017 %18:%Spa

Kęstutis GABŠYS

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Kretingos rajono susivienijimo vadovybė susitiko su Kretingos rajono savivaldybės vadovais ir paskutinį kartą bandė taikiai išspręsti Savivaldybės administracijos ir profesinės sąjungos ginčą dėl mokyklose dirbančių nepedagoginių darbuotojų, gaunančių atlyginimus iš mokinio krepšelio lėšų, pareigybinio atlygio nustatymo. Jei Savivaldybė ir jai pavaldžios švietimo įstaigos nesutiks padidinti keturių nepedagoginių pareigybių darbuotojų atlyginimų koeficientų, ketvirtadienį profesinės sąjungos atstovai savivaldybę ketina paduoti į teismą.
Savivaldybės ir profesinės sąjungos atstovų diskusijos dėl nepedagoginių darbuotojų atlyginimo tęsiasi nuo kovo 15 dienos. Alyvos į ugnį įpylė valstybės pakeista darbo užmokesčio mokėjimo tvarka, kuri sudarkė seniau vyravusią atlyginimų sistemą. Kretingos rajono savivaldybėje galiojo tvarka, kad iš taip vadinamojo „mokinio krepšelio“ atlyginimus gaunantiems darbuotojams buvo mokamas Vyriausybės nustatytas atlyginimų vidurkis. Švietimo įstaigų ūkinis personalas, kurio atlyginimai buvo mokami iš savivaldybės biudžeto lėšų, gaudavo minimalų tos kategorijos darbuotojams nustatytą atlyginimą. Pasikeitus darbo apmokėjimo tvarkai iš šios sistemos „iškrito“ nepedagoginių profesijų darbuotojai – bibliotekininkai, informacinių technologijų prižiūrėtojai ir mokytojų padėjėjai. Iš viso Kretingos rajone yra 49 šių profesijų švietimo sistemos darbuotojai, 15 iš jų priklauso profesinei sąjungai.
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas susirinkime akcentavo, kad šią problemą sukūrė ne savivaldybės administracija, o Vyriausybė, kuri sujaukė biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio mokėjimo tvarką. „Tam, kad visiems Kretingos rajono biudžetinių įstaigų darbuotojams pakeltumėme atlyginimus iki Vyriausybės nustatyto tos kategorijos darbuotojų atlyginimo vidurkio, mums reikia iš kažkur surasti daugiau kaip 1 milijoną eurų. Iš Vyriausybės gautus pinigus proporcingai paskirstėme visoms biudžetinėms įstaigoms. Negalime išskirti švietimo sistemos darbuotojų – privalome rūpintis ir kultūros, ir socialinių darbuotojų atlyginimais“ , – kalbėjo V. Domarkas.
Susitikime dalyvavęs profesinių sąjungų interesus ginantis advokatas Karolis Gerbauskas Administracijos direktoriaus argumentus atmetė ir teigė, kad savivaldybės nustatyta nepedagoginių darbuotojų atlyginimų mokėjimo tvarka yra diskriminacinė. „Žmogui mokamas atlyginimas gali skirtis tik dėl objektyvių priežasčių – darbo pobūdžio, darbo stažo, darbuotojo kvalifikacijos. Jei mokytojams yra mokamas atlyginimų vidurkis, tai atsisakymas mokėti atlyginimo vidurkį kitiems darbuotojams, kuriems, kaip ir mokytojams, atlyginimai yra mokami iš mokinio krepšelio lėšų yra diskriminacinis. Pasiteisinimai, kad atlyginimams kelti nėra pinigų, yra neprotingi“ , – sakė advokatas. Anot jo, dėl šios kategorijos darbuotojų atlygimų yra rengiamas ieškinys teismui.
Rajono meras Juozas Mažeika pastebėjo, kad profesinių sąjungų atstovai ir minėtų profesijų darbuotojai pagrįstai kelia klausimus dėl atlyginimų disproporcijų. „Ši situacija nėra teisinga ir mūsų (savivaldybės) uždavinys yra ieškoti kelių, kaip šią situaciją sušvelninti. Šiandien mes sprendimo neturime, tačiau administracijoje privalome atidžiai išnagrinėti turimus resursus ir pateikti sprendimus, kaip galėtume šią situaciją pataisyti“, – siūlė J. Mažeika.
Meras pažadėjo, kad Savivaldybės administracija savo siūlymus dėl nepedagoginių darbuotojų atlyginimo pateiks iki trečiadienio. Kadangi ketvirtadienis yra paskutinė diena profesinių sąjungų nariams pateikti ieškinį teismui, savivaldybės siūlymai vargu ar sustabdys profesines sąjungas nuo ieškinio pateikimo. Tačiau posėdyje dalyvavęs advokatas išreiškė viltį, kad dialogas bus konstruktyvus ir teisminį procesą bus galima baigti taikos sutartimi.

Skaityti 792 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugpjūtis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke