Savireklama

Darbėnų biblioteka – po nauju stogu Pirmo puslapio

  • %PM, %10 %810 %2017 %18:%Spa

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialas spalio pabaigoje turėjo švęsti 80 metų gyvavimo sukaktį ir 20-metį, kai biblioteka įsikūrė vaikų darželio patalpose. Iškilmes mažiausiai mėnesiui tenka atidėti – filialo darbuotojos šiuo metu gyvena persikraustymo į naują vietą nuotaikomis.
„Savo istoriją Darbėnų biblioteka toliau rašys pastato, kuriame yra ambulatorija, antrame aukšte. Tarybiniais laikais čia buvo teikiamos medicininės paslaugos – dirbo odontologas, ginekologas, buvo laboratorija. Po pastato renovacijos antrame aukšte buvo įrengtas poilsio kambarys ambulatorijos darbuotojams, archyvas. Mes čia turėsime truputį mažesnes patalpas nei turėjome darželyje, tačiau geresnis jų išplanavimas: bus skaitykla, suaugusiųjų ir vaikų knygų fondai, interneto skaitykla. Turėtų būti įrengtas ir keltuvas, kad bibliotekoje galėtų lankytis ir negalią turintys žmonės“, – vedžiodamos po dar dažais tebekvepiančias bibliotekai skirtas patalpas pasakojo vyr. bibliotekininkė Danutė Paulikienė ir bibliotekininkė Jurgita Anužienė.
Anot jų, tai bus jau devintoji vieta, į kurią Darbėnų bibliotekai per aštuoniasdešimt veiklos metų teko kraustytis. 1997-aisiais iš ketinamo griauti kultūros namų pastato įsikėlė į vaikų darželį, pavasarį jau ėmė planuoti, kaip švęs ne tik įsikūrimo šioje vietoje 20-metį, bet ir bibliotekos veiklos Darbėnuose 80-metį. „Žinia, kad teks iš darželio išsikraustyti, buvo netikėta, – prisipažino pašnekovės. – Teko rinktis: arba kraustomės į gimnaziją, arba į ambulatorijos pastatą. Pasirinkome pastarąjį variantą, nes čia daugiau vietos. Juokaujame, kad mūsų biblioteka labai mobili – per aštuonis dešimtmečius apėjo beveik visus Darbėnus, o dabartinė vieta itin gera: pirmame aukšte darbėniškių lauks kūno, antrame – sielos gydytojai“.
Bibliotekininkės labai dėkingos statybininkams, kurie leido pradėti kurtis anksčiau, nors dar dirbo. Bibliotekai skirtos patalpos šviesios, jaukios, šiltos. „Esame labai dėkingos ir gimnazijos moksleiviams, kurie padėjo pernešti knygas, o jų turime beveik 10 tūkstančių, taip pat seniūnijos darbininkams, pernešusiems knygų lentynas. Apskritai pagalbininkų turime labai daug, darbėniškiai žmonės itin draugiški, ateina ne tik spaudos paskaityti, knygų pasikeisti, bet ir patalkininkauja. Liūdna tik todėl, kad pernešant nukentėjo baldai – jie prieš porą metų pagal užsakymą buvo padaryti ir pritaikyti senajai bibliotekai, kurioje, kaip buvo žadėta, turėjome dar būti mažiausiai penkerius metus“, – sakė bibliotekininkės.
Nors biblioteka naujoje vietoje dar tik kuriasi, joje lankytojų jau pilna. O skaitytojų biblioteka iš viso turi 400. „Kai tik visus daiktus sudėsime į vietas, pradėsime ruoštis įkurtuvėms, kurių metu kartu paminėsime ir bibliotekos veiklos 80-mečio jubiliejų. Tai greičiausiai bus lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje. Norime savo skaitytojus nustebinti, kai ką įdomaus padaryti, labai tikimės, kad suspėsime“, – optimistiškai nusiteikusios D. Paulikienė ir J. Anužienė, kurioms tądien, kai lankėmės, talkino žinoma rajone poetė Stanislava Kucharskaja ir Leonas Mockus.

Skaityti 1182 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugpjūtis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke