Savireklama

Susipažino su naujaisiais gelbėjimo tarnybos vadovais Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %731 %2017 %16:%Lap

Kretingos rajono savivaldybės vadovams pristatytas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Klaipėdos APGV) Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (Kretingos PGT) viršininko pareigas pradedantis eiti Eugenijus Bertašius. Jį oficialiai pristatė Klaipėdos APGV viršininkas Marius Garbenis.
Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, sveikindamas naująjį Klaipėdos APGV Kretingos PGT viršininką, akcentavo Klaipėdos APGV, Kretingos rajono savivaldybės ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos bei jos ugniagesių komandų bendradarbiavimo svarbą užtikrinant visų Kretingos rajono žmonių ir jų nuosavybės saugumą. „Viliuosi, jog ilgametis bendradarbiavimas tęsis taip pat sėkmingai, kaip ir vadovaujant ilgamečiui šios tarnybos viršininkui Gintarui Bruzdeilinui“, – susitikime kalbėjo meras.
„Sėkmingas bendradarbiavimas su savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandomis, kaip ir savivaldybės civilinės saugos specialistais, mums labai svarbus. Džiaugiuosi, kad šiandien jis itin aktyvus ir viliuosi, jog ateityje organizuosime dar daugiau mokomųjų pratybų, bendrų renginių, kad žmonės turėtų daugiau galimybių susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija ir jo darbo specifika. Į šventes stengsimės atvykti su technika, kad gyventojai matytų, kokius išteklius turime ir naudojame savo darbe“, – sakė Klaipėdos APGV viršininkas M. Garbenis akcentavęs, kad ir naujajam Kretingos PGT viršininkui yra iškeltas tikslas – pirmiausiai šviesti visuomenę, kad ji elgtųsi ir jaustųsi saugiai.
Kalbėdami apie vieną iš priešgaisrinės tarnybos funkcijų – savanorystę – tiek savivaldybės vadovai, tiek Klaipėdos APGV, Kretingos PGT viršininkai sutarė daug lūkesčių perspektyvoje siejantys su tuo, kad prie šios veiklos ateityje prisidėtų daugiau pilietiškų žmonių ir tą darytų savanoriškai, neverčiami. „Ne paslaptis, kad šiandien savanoriai – tai tie patys mūsų priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojai, – kalbėjo M. Garbenis. – Žinoma, tą pavyks pasiekti tik per tam tikrą laiką“.
Susitikime paliesta ir ugniagesių gelbėtojų darbo užmokesčio tema. „Šiandien negalime mokėti tokių atlyginimų, kad parą dirbę ugniagesiai gelbėtojai galėtų ramiai ilsėtis tris paras. Visoje Klaipėdos apskrityje apie 90 proc. ugniagesių, teisės aktams leidžiant, turi papildomus darbus, todėl APGV ir Vidaus reikalų ministerijos siekis – ieškoti galimybių atlygiui didinti, kadangi ugniagesiams keliami itin aukšti fiziniai ir sveikatos reikalavimai, rizika jų darbe yra tikrai didelė“, – teigė Klaipėdos APVG viršininkas M. Garbenis.
Savivaldybės meras J. Mažeika sakė, kad savivaldybė, stiprindama priešgaisrinę saugą, pagal galimybes stengiasi aprūpinti Kretingos rajono ugniagesių komandas naujesne ugniagesių technika: per pastaruosius penkerius metus iš savivaldybės biudžeto lėšų Kartenos, Salantų ir Baublių ugniagesių komandoms buvo nupirkti naujesni gaisriniai automobiliai.
Susitikime administracijos direktorius Virginijus Domarkas viršininkų teiravosi, ką galvojama daryti su senosiomis Kretingos ugniagesių patalpomis Kęstučio gatvėje, ugniagesiams įsikūrus naujose patalpose Tiekėjų gatvėje. M. Garbenis neslėpė, kad jas planuojama perduoti valdyti Turto bankui.
Savivaldybės vadovai domėjosi ir savivaldybių priešgaisrinių tarnybų perspektyvomis. Klaipėdos APGV viršininkas sakė, kad, jo manymu, dviejų lygių – valstybės ir savivaldybių – priešgaisrinės tarnybos toje pačioje teritorijoje yra ydinga praktika, tačiau tikino, jog kol kas sprendimų, kuri tarnyba ateityje turėtų likti, šiuo metu nėra. M. Garbenis akcentavo, kad visi projektai, kurie ateityje bus įgyvendinami, pirmiausiai bus aptarti su gyventojais, išklausyta, ko jie norėtų ir kiek savivaldybės priešgaisrinė tarnyba ar Kretingos PGT būtų pajėgi tas funkcijas įgyvendinti.
Klaipėdos APGV Kretingos PGT viršininkas E. Bertašius iki šiol 4 metus dirbo Klaipėdos APGV pirmos komandos viršininko pavaduotoju, prieš tai apie 5 m. – ugniagesiu gelbėtoju Mažeikių objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, vėliau – Klaipėdos APGV pirmoje komandoje. Pastaruosius šešerius metus gyvena Klaipėdoje.
Klaipėdos APGV viršininkas M. Garbenis ilgą laiką ėjo vadovaujančias pareigas Šiaulių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Klaipėdos APVG viršininku dirba nuo šių metų liepos pradžios.
Buvęs ilgametis Kretingos PGT viršininkas G. Bruzdeilinas išėjo į užtarnautą poilsį, jo pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Rimantas Nagreckis tarnybą paliko savo noru – įvykus reorganizacijai, pavaduotojo pareigybė ir Priešgaisrinės priežiūros poskyris naikinami.

Skaityti 375 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke