Savireklama

Auka per didelė nebūna Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %735 %2017 %16:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Taip sakė juodupėniškis Simonas Stanius, su žmona Stasele du vidutinio dydžio obuolių pyrago gabaliukus nusipirkęs už 50 eurų. „Ar gali būti per didelė auka, jeigu ji bus skirta kilniam tikslui? Abu esame pensininkai, bet dar dirbame, tad galime sau leisti bent kartą nusipirkti tiek vertus pyragėlius“, – juokavo pora, nepasidavusi akcijos „Pyragų diena“ organizatorių Salantų kultūros centro Juodupėnų skyriaus vedėjos Danguolės Vaičekauskienės ir meno vadovės Brigitos Valinskienės įkalbinėjimams paimti grąžos. Dosnūs buvo ir kiti Juodupėnų gyventojai, kuriuos, nešinos pyragu, aplankė ir aukoti prašė kultūros darbuotojos.

Pradžiugins jauną šeimą
„Akciją „Pyragų diena“ šiemet organizavome pirmą kartą, Norėjome ne tik išsikepti pyragų, jais, susirinkus draugėn, pasivaišinti, išgerti arbatos ar kavos, bet ir padaryti gerą darbą. Sumušėm rekordus – 60-ties gabaliukų obuolių pyragą, kurį iškepė skyriaus darbuotoja Milda Alonderienė, „pardavėme“ už 102 eurus! Tiek surinkti tokiame mažame kaime, kaip mūsų, yra labai daug. Kur ėjom – ar į įstaigą, ar į namus – visur buvome labai šiltai sutiktos ir priimtos, pavaišintos. Tiek puodelių kavos per dieną dar nebuvome išgėrusios“, – šmaikštavo D. Vaičekauskienė ir B. Valinskienė, negailėdamos pagyrų savo kaimo žmonėms, kurie mielai pirko pyragėlius ir taip aukojo.
Apie „Pyragų dieną“, kurios metu vaišinamasi pačių keptais pyragais ir aukojama kokiam kilniam tikslui, pasak, D. Vaičekauskienės, daugelis gyventojų nebuvo girdėję. „Mūsų vizitas ne vienam buvo labai netikėtas, tačiau, išgirdę, dėl ko atėjome, žmonės kvietė vidun, traukė pinigines ir pirko pyragėlius. Juodupėniškiai – darbštūs, nuoširdūs, draugiški, gražiai sodybas besitvarkantys ir labai geros širdies žmonės. Staselė ir Simonas Staniai ne tik dabar, jie nuolat daro gerus darbus. Nė vienas mūsų renginys nepraeina be jų paramos. O jiems tas jų dalijamas gerumas grįžta gražiu gyvenimu, sutarimu, žmonių pagarba“, – kalbėjo D. Vaičekauskienė.
Surinkti pinigai bus skirti neseniai gyventi į kaimą atsikėlusiai jaunai šeimai, auginančiai mažametę dukrą. „Šeima nuomojasi butą, sunkiai verčiasi, tad nusprendėme ją pradžiuginti staigmena – prieš pat Kalėdas mergytei nupirksime ne tik žaislų, bet ir naujų rūbelių, reikalingų daiktų“, – planais, kur panaudos paaukotus pinigus, dalijosi D. Vaičekauskienė.
Anot jos, pirmą kartą Juodupėnuose surengta „Pyragų diena“ buvo sėkminga, o tai – paskata ją organizuoti ir kitąmet.

Planavo kitų metų „Pyragų dieną“
Apie kitų metų „Pyragų dieną“, valgydami ir pačių keptus, ir parduotuvėje pirktus pyragus, gurkšnodami kavą, kalbėjosi Salantų kultūros centre susirinkę salantiškiai. „Lėšų šiemet nerenkame, konkretaus tikslo neturime, tad ir diskutuojame, kokia „Pyragų diena“ galėtų būti kitais metais, – pasakojo Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė. – Greičiausiai surinktus pinigus palaikysime iki šv. Kalėdų, o prieš šventes simbolinėmis dovanomis pradžiuginsime sunkiau besiverčiančias šeimas, jose augančius vaikus“.
Centro darbuotojų sukviesti seniūnijų, miestelio įstaigų, parduotuvių atstovai neslėpė, kad taip ryte sueiti draugėn ir kartu išgerti kavos labai smagu. „Per metus tik vienas toks rytas ir būna, kai visi iš visų kampų galime susibėgti, išgerti kavos ar arbatos, pasikalbėti. Tokia akcija galėtų tęstis visą dieną – ateitų salantiškiai, pasivaišintų, prie kavos puodelio pabendrautų, gerumu pasidalintų. Kitąmet būtinai rinksime aukas, kuriomis kažką pradžiuginsime“, – patikino salantiškiai.

Padės išpildyti svajones
„Pyragų dienos“ tradicija lapkričio 6-ąją buvo tęsiama ir Dienos veiklos centro Salantų padalinyje. Padalinio darbuotojai kepė gardžiausius pyragus, o jų gabalėlius pardavinėjo kolegoms, padalinio lankytojams, draugams, kitų mieste veikiančių įstaigų darbuotojams. „Labai gerai, kad yra tokia akcija, skatinanti padėti tiems, kuriems šiandien mūsų pagalbos reikia labiausiai. Ši diena Salantų padalinyje organizuota jau ketvirtąjį kartą, džiaugiamės, kad, renkant aukas, prisijungė Salantų, pirminės sveikatos priežiūros centro, vaistinės, bibliotekos, seniūnijos darbuotojai. Surinktos lėšos – 120 eurų – paaukosime TV3 „Išsipildymo akcijai“, – sakė Dienos veiklos centro Salantų padalinio vyr. socialinė darbuotoja Airida Stonkienė.

Užduotį įvykdė
Dėl kilnaus tikslo jau ketvirtąjį kartą, Buhalterinės apskaitos skyriaus specialistų pakviesti, užvakar susibūrė ir Kretingos rajono savivaldybės darbuotojai.
Pyragus kepė ir aukojo kiekvienas Savivaldybės skyrius. Itin išsiskyrė Žemės ūkio skyriaus specialistai – skyriaus moterys Ženeta Seniūnienė, Aurelija Jurgutienė ir Ingrida Augutienė iškepė net tris pyragus, o visi kartu į aukų dėžutę įdėjo 50 eurų banknotą. Taip jie įvykdė pernai per Savivaldybės Kalėdų šventę gautą užduotį.
Iš viso iškeptas 21 pyragas, o paaukota 450 eurų. Surinkti pinigai, kaip ir ankstesniais metais, bus skirti sunkiai sergančiam ir paramos reikalingam vaikui. Saldžios gerumo akcijos iniciatoriams, iniciatyvą palaikančioms seniūnijoms, Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms, dėkojo Savivaldybės meras Juozas Mažeika, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas.
2014 metais, kai „Pyragų diena“ rajone suorganizuota pirmąkart, iš viso buvo surinkta 1100 litų arba 319 Eur, kurie atiteko specifinį raidos sutrikimą turinčio dviejų metukų berniuko reabilitacijai, 2015-aisiais surinktos lėšos – 545 eurai – atiteko penkiolikmetei Deimantei, patyrusiai politraumą. Pernai surinkti 500 eurų buvo skirti dviem vaikams – įgimtą širdies ligą turinčiam aštuonių mėnesių kūdikiui ir 4-erių berniukui, kurio sutrikusi raida.
TV3 ir SEB banko organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja nuo 2003 metų. Per tą laiką geros valios žmonės paaukojo beveik 10 milijonų eurų. Už suaukotas lėšas buvo pagelbėta tūkstančiams vaikų namų auklėtinių bei ligoniukų – vaikai gavo būtiniausią pagalbą bei reikalingą gydymą. Jiems buvo nupirkti vaistai, atliekamos operacijos, suteikiama papildoma reabilitacija, gerinama buitis.
TV3 ir SEB banko paramos projekto„Išsipildymo akcijos“ iniciatyva „Pyragų diena“ Lietuvoje lapkričio 6-ąją švenčiama nuo 2009 metų. Tądien įmonių, įstaigų bendruomenės, visi geros valios žmonės kviečiami išsikepti pyragą, atsinešti jį į įstaigą ir už sutartą kainą ar auką parduoti kolegoms, bičiuliams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.

Skaityti 306 kartai Atnaujinta %PM, %09 %737 %2017 %16:%Lap

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke