Savireklama

Sudarytas ateinančiais metais planuojamų tvarkyti kelių sąrašas Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %739 %2017 %16:%Lap

Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas objektų, kurių darbai bus finansuojami iš 2018 metų Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) bei savivaldybės biudžeto lėšų, eilės sąrašas.
KPPP lėšų ateinantiems metams Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos dar nėra patvirtinusi, tačiau 2018 metais remontuotinų kelių sąrašas Tarybai svarstyti buvo teikiamas anksčiau, kadangi šiais metais suplanuotų gatvių tvarkymo darbų pradėti palankiausiais kelio darbams vasaros mėnesiais savivaldybė negalėjo – tuo metu vyko viešųjų pirkimų procedūros ir projektų parengimo darbai. Įgyvendinti sutartyse šiais metais numatytus darbus rangovai vėluoja ir dėl neįprastai užsitęsusių lietingų orų, todėl tikimasi, kad jau dabar sudarius 2018 metais tvarkytinų kelių sąrašą Savivaldybės administracija šią žiemą galės vykdyti viešųjų pirkimų procedūras darbų rangovams parinkti ir iki pavasario bus atlikti projektavimo darbai, kad gatvės kitąmet būtų pradėtos remontuoti kuo anksčiau.
Sąrašas buvo rengiamas atsižvelgiant į gyventojų, seniūnų, bendruomenių prašymus, KPPP lėšų naudojimo tvarkos aprašą bei įvertinus iš Kelių direkcijos planuojamas gauti lėšas.
35 proc. gautų KPPP lėšų, kaip ir kasmet, bus skiriama rajono kaimiškųjų seniūnijų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti ir prižiūrėti. Finansavimas Kartenos, Darbėnų, Žalgirio, Kretingos, Imbarės, Kūlupėnų ir Vydmantų seniūnijoms bus paskirstytas pagal inventorizuotų seniūnijose kelių ilgį bei gyventojų skaičių. Kretingos miesto seniūnijos keliams taisyti bus skirta 11 proc. KPPP lėšų, Salantų miesto seniūnijos – 2 proc.
Sąraše pirmuoju prioritetu – Rotušės aikštės (nuo Birutės gatvės iki Vilniaus gatvės) ir Vilniaus gatvės iki Vilniaus gatvės 20 (iki tilto) rekonstravimas. Šiuo metu yra vykdoma techninio projekto korektūra.
Antruoju prioritetu – Kretingos miesto J. Jablonskio gatvės nuo Vytauto gatvės iki Melioratorių gatvės rekonstrukcijos darbų užbaigimas.
Trečiuoju prioritetu numatyti Savanorių gatvės Kretingoje rekonstravimo darbai. Savanorių gatvės projektas jau yra parengtas, tačiau gali atsitikti taip, kad visi rekonstravimo darbai dėl blogų oro sąlygų per šiuos metus nebus atlikti.
Prioritetiniame tvarkyti kelių sąraše toliau numatyta išasfaltuoti Kretingos miesto Minijos gatvę (projektas taip pat baigiamas parengti, parinktas ir darbų rangovas), rekonstruoti Vilties gatvę Kretingos rajono Padvarių kaime (gatvės asfaltavimo darbų projektas parengtas, rangos darbai nupirkti), rekonstruoti Kretingos Klaipėdos gatvę ruože nuo žiedo, ties autobusų stotimi, iki Birutės gatvės įrengiant dvipusį eismą (projektą planuojama parengti dar šiemet). Taip pat planuojama atlikti Kretingos Parko gatvės iki Bajorų gatvės Padvarių kaime remonto darbus su projektavimu, Teresiečių gatvės rekonstrukciją, kuri būtų vykdoma atlikus 2010 metais parengto gatvės rekonstrukcijos projekto korektūrą.
Atsižvelgiant į nuolatinius gyventojų skundus dėl blogos Panevėžio gatvės Kretingos mieste būklės bei į tai, kad šia gatve važiuoja maršrutinis autobusas, vežantis mokinius bei gyventojus iš sodininkų bendrijos „Žemaitija“, į sąrašą įtrauktas ir Panevėžio gatvės kapitalinis remontas su projektavimu, taip pat F. Janušio gatvės nuo sankryžos su Žemaičių gatve iki sankryžos su Laisvės gatve rekonstrukcija. F. Janušio gatvės rekonstrukcijos projektas parengtas 2016 metais, o atlikus šios gatvės rekonstrukcijos darbus, manoma, pagerėtų privažiavimas prie Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“.
Kitąmet taip pat turėtų būti vykdomi Melioratorių ir Vytauto gatvių sankryžos Kretingos mieste rekonstravimo į žiedinę sankryžą projektavimo darbai: savivaldybė jau yra gavusi Kelių direkcijos įgaliojimą vykdyti viešųjų pirkimų procedūras projektavimo paslaugų teikėjui parinkti. Kartu su šiuo projektu nuspręsta parengti ir Vytauto gatvės ruožo nuo Melioratorių gatvės iki valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 rekonstrukcijos projektą.
Įrengus naująjį sporto aikštyną Nidos gatvėje, eismas šia gatve suintensyvėjo, todėl į sąrašą įtrauktas ir Nidos gatvės rekonstrukcijos projekto parengimas. Sąraše – ir Žaliosios gatvės Jokūbave bei Žaliosios gatvės Rubulių kaime remontas. Be to, kaip ir kasmet, numatyti ir pėsčiųjų perėjų kryptinio apšvietimo įrengimo Kretingos mieste ir rajone darbai.

Skaityti 262 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke