Savireklama

Geriausieji ūkininkai oro nekeikė Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %745 %2017 %16:%Lap

Andrius JUŠKEVIČIUS

Lietuvos ūkininkų sąjunga paskelbė tradicinio konkurso „Metų ūkis-2017“ Kretingos rajono nugalėtojus. Trys geriausieji – tai I vietos laimėtojai Renata ir Jonas Drungilai iš Kartenos, II vietos laimėtojai Nijolė ir Antanas Duobliai iš Kūlupėnų bei III vietos laimėtojai Elytė ir Vincas Pudžmiai iš Grūšlaukės.
Eina tėvo pėdomis
Redakcijos kalbintas Antanas Duoblys pasakojo, kad šiemet vasara ir ruduo buvo kaip niekada sunkūs dėl labai nepalankių orų, tačiau apskritai derliumi skųsti negali. „Gal nesnaudėme, nemiegojome, bet nuimti derlių pavyko be nuostolių. Dargi galiu pastebėti, kad laukų derlingumas šiemet buvo didesnis nei pernai, tad neturiu kuo skųstis,“ – kalbėjo A. Duoblys.
Ūkininkas gyrė savo du sūnus, kurie labiausiai padeda dirbti. Savo žinioje turint apie 250 ha, be papildomų rankų neapsieisi, tad laukuose jau visa jėga dirba vyresnysis 19-metis, nedaug atsilieka ir jaunesnis 12-metis sūnus. Kaip sakė A. Duoblys, jaunėliui labai patinka visa žemės ūkio technika, jam jau galima patikėti valdyti kad ir sudėtingiausią kombainą. Svarbiausia, pasak tėvo, jaunėlis tiesiog pasišventęs technikai.
A. Duoblys neslėpė, kad pagrindinės auginamos kultūros – tai kviečiai, žirniai, kvietrugiai. Tik šį rudenį pirmą kartą pasėjo rapsų, sėjo ir žiemkenčius, tačiau panašu, kad dėl liūčių nemaža darbo dalis nuėjo perniek. Ūkininko vertinimu – iš naujo teks sėti gal apie 75 procentus grūdinių kultūrų. Galutiniai nuostoliai pasirodys dar kiek vėliau, kol kas džiaugtis gali tik gražiai sudygusiu rapsu.
Rudens darbai nuėjo perniek
Kalbintas karteniškis Jonas Dringilas nelabai norėjo girtis kokiais nors pasiekimais. Sakė, kad derlių nuimti pavyko, o rudens sėja ir dirvų arimai dėl liūčių labai susitrukdė. Tai, kas buvo pasėta – beveik be jokios naudos: pavasarį beveik viską teks daryti iš naujo - pražuvo darbas, sėkla, trąšos. Kokie bus galutiniai nuostoliai – dar neaišku.
Paklaustas apie bendrą šių metų finansinį balansą, J. Drungilas pajuokavo, kad kostiumo gal ir nenusipirks, bet kaliošai turėtų išeiti.
Ūkininkas valdo kiek daugiau nei 600 ha, šiemet didžiausią plotą užėmė vasariniai kviečiai. Šiemet derlius buvo menkesnis, o ir kviečių kokybė nelabai džiugino. J. Drungilas gyrė pas jį dirbantį darbštuolį Evaldą Žilių, padedantį įvairiuose darbuose. Ūkininkas naudojasi nuosava technikas, kaip prisipažino, tik už vieną kombainą likusi neišmokėta jau nedidelė kredito dalis.
„Pats dirbu daug, aš taip ir liksiu prie žemės. Bet mane neramina, kas ateityje liks Lietuvoje, kas dirbs, kas mokesčius mokės. Tuštėjame, nykstame, o valdžia nieko sugalvoti nesugeba. Tai yra didžiausias nerimas, kad aplinkui lieka vis mažiau žmonių,“ – kalbėjo J. Drungilas.

Skaityti 291 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke