Savireklama

Gyventojų nuomonė valdininkus šokiravo Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %751 %2017 %17:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybės administracijos pasamdyta įmonė „Eurointegracijos projektai“ 2017 metų rugpjūtį apklausė 400 rajono gyventojų ir paprašė jų įvertinti savivaldybės administracijos, seniūnijų ir savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklą bei jų teikiamų viešųjų paslaugų kokybę. Išgirdę apklausos ataskaitos duomenis, savivaldybės vadovai ir ataskaitos pristatyme dalyvavę valdininkai liko maloniai nustebinti. Gyventojai teigiamai įvertino teikiamų viešųjų paslaugų kokybę, o 78 nuošimčiai apklaustųjų mano, kad Kretingos rajonas yra puiki vieta gyventi.
Lyderiauja komunalininkai
Pristatydama Kretingos gyventojų nuomonių apklausos rezultatus, UAB „Eurointegracijos projektai“ mokslinių tyrimų padalinio vadovė Kotryna Bielskytė akcentavo, kad apklausos klausimai buvo parengti vadovaujantis Vidaus reikalų ministerijos patvirtinta metodika, panašius tyrimus atlieka visos Lietuvos savivaldybės. Jų rezultatai savivaldybėms padeda lengviau apsispręsti, kurias atskiras veiklos sritis reikėtų tobulinti.
Kretingos gyventojai teigiamai įvertino komunalinio ūkio ir aplinkos tvarkymo darbų apimtis ir kokybę. Ši veiklos sritis gavo 7,5 balo iš 10 galimų. Gyventojai gerais balais įvertino švietimo (7,ė), sveikatos apsaugos (7,3) ir viešosios infrastruktūros būklę (7,2) rajone. Kukliausiai savivaldybėje buvo įvertintos įsidarbinimo galimybės (5,1), sporto ir aktyvaus laisvalaikio (6,5) bei susisiekimo sistemos darbas (6,9).
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas teigė, kad apklausos rezultatai jį maloniai nustebino. „Mes dažnai sulaukiame kritikos iš Tarybos narių ar gyventojų dėl mūsų komunalinių paslaugų įmonių veiklos, tačiau apklausos rezultatai rodo, kad rajono žmonės yra patenkinti šių įmonių veikla ir jų teikiamų paslaugų kokybe“ , – kalbėjo Administracijos direktorius.
Tiesa, nors gyventojai ir teigiamai įvertino rajono viešosios infrastruktūros būklę, tačiau rajono valdžią ragino ir toliau „nemažinti apsukų“ šioje srityje. Gyventojų nuomone, pirmiausia Kretingos rajono valdžia turėtų sutvarkyti gatves, šaligatvius, įrengti daugiau dviračių takų.
Problemos seniai žinomos
Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių rajono gyventojų teigė, kad Kretingos rajone trūksta erdvių vaikų ir keturkojų draugų poilsiui bei pramogoms. Daugiabučių namų kiemuose trūksta vietos automobiliams statyti. Daug kritikos sulaukė Kretingos rajono susisiekimo sistema. Apklausos dalyviai rajono valdžiai žėrė daug kritikos dėl Autobusų stoties būklės, reikalavo modernesnių, neįgaliesiems pritaikytų autobusų. Pageidavo daugiau autobusų piko valandomis, kad žmonės iš Vydmantų, Darbėnų ir kitų miestelių galėtų pasiekti Kretingą arba vykti toliau į Klaipėdą ar Palangą. Apklausos dalyviai skundėsi, kad viešuoju transportu sunku pasiekti Šukę, Imbarę, Reketę, Skaudalius.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis pastebėjo, kad daugelis apklausoje įvardintų problemų Savivaldybės administracijai yra žinomos. Kodėl jos nėra sprendžiamos, sunku pasakyti. Gal trūksta pinigų, gal laiko arba tiesiog nežinoma, kaip tas problemas reiktų spręsti.

Skaityti 648 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje