Savireklama

Tautinės kultūros mylėtojus sukvietė tarptautinis festivalis Pirmo puslapio

  • %PM, %26 %900 %2017 %20:%Lap

Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus darbuotojai visus vydmantiškius pakvietė į pirmą kartą organizuotą tarptautinį festivalį „Tautų dainose ir raštuose įausta savastis“. Renginio vedėja Aurelija Galdikienė gausiai susirinkusius žiūrovus ir dalyvius pakvietė iš dainų, šokių, muzikos, protėvių palikimo, pagarbos vienas kitam, meilės ir draugystės austi tautų juostą.
Tvirtus metmenis juostai užmesti buvo patikėta Vydmantų skyriaus folkloro kolektyvui „Žemčiūga“, kuriam vadovauja Jolanta Japertienė. Jaunatviško polėkio, godų nytis, meilės ir tauriausių jausmų į juostą įaudė ir kiti J. Japertienės kolektyvai – Vydmantų skyriaus jaunieji kanklininkai bei Vydmantų skyriaus moterų vokalinis ansamblis, taip pat gausus Vydmantų gimnazijos dainininkų būrys, vadovaujamas Ingos Kutelienės ir šokėjai, vadovaujami Vilmos Petrošienės.
Ryškias draugystės spalvas festivalio juostoje įpynė ukrainiečių dainų ansamblio „Prosvit“ meno vadovė ir solistė Irena Petrulionienė iš Klaipėdos bei folkloro kolektyvas iš Rucavos (Latvija) su vadove Stanislava Skudike. Paklausę dainų, pasigrožėję spalvingu latvišku, lietuvišku, ukrainietišku tautiniu kostiumu, vydmantiškiai susipažino ir su IX amžiaus kuršių moters kostiumu, kurį vaizdžiai pristatė Klaipėdos kuršių klubo „Pilsots“ atstovė audėja Ingrida Šilgalytė.
Festivalio metu pristatytas lankstinukas „Lietuvių tautinis kostiumas“ atskleidė kostiumų savitumą. Lankstinukas, tarsi paruoštukas, parodė, kaip atskirti visų 5 Lietuvos regionų lietuvišką kostiumą.
Kad išausta tautų juosta būtų tvirtesnė ir apjuostų visus, darniai suskambėjo baigiamoji visų dalyvių ir žiūrovų atliekama lietuviška daina. Festivalio dalyviams dėkojo jo organizatoriai – Kretingos kultūros centro Vydmantų skyriaus darbuotojai, gėlėmis ir dovanomis visus apdovanojo Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis bei Vydmantų bendruomenės centro tarybos atstovas Simas Končius.
Iki gruodžio pabaigos Vydmantų skyriuje eksponuojama fotografijų paroda „Didžiuojuosi tautiniu kostiumu“ kviečia apsilankyti ir pasigrožėti tautiniai rūbais.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 401 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje