Savireklama

Dovanų atvežė savo knygą Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %887 %2017 %20:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Praėjusį penktadienį Kretingos savivaldybės meras Juozas Mažeika sulaukė neeilinio svečio – Savivaldybėje apsilankė buvęs kariuomenės vadas, dim. gen. ltn. Arvydas Pocius, šiuo metu dirbantis Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Rumunijoje. Į Kretingą A. Pocius užsuko pakeliui į Klaipėdą, kur uostamiesčio Įgulos Karininkų Ramovėje pristatė savo knygą „Nematomuose apkasuose“. Šią knygą dovanų jis atvežė ir J. Mažeikai.
„Kadangi mano giminės šaknys čia, Kretingos rajone, su Juozu Mažeika esame pažįstami seniai, o artimiau bendraujame jau aštuonerius metus. Merui esu labai dėkingas už Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos Žemaičių apygardos „Kardo“ rinktinės „Buganto“ kuopos Jūreivio būrio partizanams parodytą pagarbą – 2011 metais Nausodžio kaime buvo atidengtas jiems atminti skirtas paminklas. Tų partizanų būryje buvo ir man labai artimas žmogus – teta Karolina Slušnienė, – „Švyturiui“ sakė A. Pocius. – Apie tą laikotarpį taip pat prisimenu savo knygoje „Nematomuose apkasuose“, kurią kaip padėkos ženklą atvežiau Juozui Mažeikai“.
Knygą „Nematomuose apkasuose“ A. Pocius skyrė visiems Lietuvos žmonėms, ypač aktyviems Atgimimo laikotarpio įvykių dalyviams ir 1990–1991 metų Lietuvos laisvės gynėjams, kurie sunkiu Lietuvai metu savanoriškai atliko savo pareigą – gynė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Knygoje A. Pocius rašo apie tarnybą armijoje ir nuotykius, patirtus kuriant, stiprinant ir vadovaujant krašto apsaugai. Tai autobiografija, kurioje gausu istorinių faktų, momentų, svarbių ne tik A. Pociui, bet ir Lietuvai.
„Visą savo tarnybos Lietuvos kariuomenėje laikotarpį turėjau tikslą nuolat mokytis, stengiausi tobulėti ir būti pavyzdžiu pavaldiniams. Tikiuosi, kad ši atsiminimų knyga bus naudinga Lietuvos jaunimui, būsimiems kariams, svarstantiems galimybę stoti į Lietuvos karo akademiją ir rinktis garbingą Tėvynės gynėjo – karininko profesiją“, – kalbėjo A. Pocius.
Dėkodamas už aplankymą ir knygą J. Mažeika svečio irgi neišleido be dovanų – įteikė šiemet savivaldybės lėšomis išleistą knygą „Kretingos krašto tautodailė ir tradiciniai amatai“.
Savo knygą „Nematomuose apkasuose“ buvęs kariuomenės vadas taip pat pristatė ir Vilniaus įgulos karininkų Ramovėje.

Skaityti 261 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje