Savireklama

Žolynai automobiliams – ne vieta Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %898 %2017 %20:%Lap

Aistas MENDEIKA

Žaliąją veją mieste „trypiantis“ automobilis – ne itin malonus vaizdas kretingiškių akims. Tačiau sutramdyti transporto priemonių šeimininkus ir priversti juos palikti savo automobilius tam skirtose vietose ne taip paprasta. Pirmiausia, niekas negali pasiūlyti alternatyvos. Be to, privačiame sklype niekas negali uždrausti statyti automobilį taip, kaip nori jo savininkas.
Užvakar Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto posėdyje paaiškėjo, jog kai kuriems komiteto nariams labai akis bado ant žaliosios vejos Kęstučio gatvėje paliekami automobiliai. Komiteto narys Antanas Kalnius domėjosi, kokių priemonių imamasi, kad taip nebūtų.
„Ar savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai gali bausti tokius automobilių vairuotojus, ar tai daroma?“ – klausė komiteto narys.
Naujas Kretingos rajono savivaldybės sanitarijos ir higienos taisykles, kurias turėtų patvirtinti ketvirtadienį posėdžiausiantys Savivaldybės tarybos nariai, pristačiusi Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Zita Abelkienė teigė, jog svertų nedrausmingiems vairuotojams sutramdyti yra, tačiau jais ne visada pasinaudojama. Pirmiausia todėl, kad stengiamasi atsižvelgti į „žmogiškąjį faktorių“ – mieste itin trūksta vietų automobiliams, ypač šalia daugiabučių namų. Todėl į savaime iškylantį klausimą, kur žmogui palikti savo transporto priemonę, atsakymą surasti labai sudėtinga.
Pasak Z. Abelkienės, ant žaliosios vejos savo automobilius statantys vairuotojai pirmiausia pažeidžia Kelių eismo taisykles, todėl juos gali bausti ir policijos pareigūnai. Tačiau to negalima padaryti, kai automobilis paliktas privačiame sklype. Būtent toks atvejis yra ir Kęstučio gatvėje. Čia ne tik trūksta vietos prie daugiabučio namo, bet ir automobiliai statomi privačioje teritorijoje. Ir, matyt, tam neprieštarauja jos šeimininkai.
Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nario A. Kalniaus nuomone, privačių sklypų savininkai galėtų bent jau pasirūpinti, kad vaizdas būtų padoresnis. Tarkim, užpilti šiek tiek žvyro, kad automobiliai akivaizdžiai nestovėtų ant žaliosios vejos.
„Bent jau būtų panašu į šiokią tokią automobilių stovėjimo aikštelę“, – tikino A. Kalnius.
Jo nuomone, Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai turi pakankamai priemonių sutramdyti nedrausmingus vairuotojus, nes už pažeidimus gali bausti ir jie, ne tik policijos pareigūnai. Juo labiau, kad pamokyti kultūros ir tvarkingumo be baudų neįmanoma.
Apie automobilių stovėjimo aikštelių problemą turėjo ką pasakyti ir kiti komiteto nariai. Pasak mero Juozo Mažeikos, aikštelės prie daugiabučių namų, statytų sovietiniais metais, dažniausiai buvo įrengiamos pagal tuometį automobilių skaičių. Dabar situacija visiškai kitokia, nes šeimos dažnai valdo dvi ar tris transporto priemones.
Be to, ne paslaptis, jog atokiau nuo daugiabučių namų stovintys garažai dažniausiai būna tušti arba paversti įvairių rakandų sandėliais, o automobilius stengiamasi palikti kuo arčiau namų. Tad kokia nauda, jei automobilių stovėjimo aikštelė, kad ir labai erdvi, bus įrengta kur nors Tiekėjų gatvėje? J. Mažeikos nuomone, vargu ar kretingiškiai labai stengsis ja pasinaudoti.
Pasak mero, nereikėtų pamiršti, jog ne už kalnų ir Vilniaus gatvės bei Rotušės aikštės rekonstrukcija. Kretingos centre, jos širdyje dabar esanti automobilių stovėjimo aikštelė neišvengiamai sumažės. Vadinasi, automobiliams teks paieškoti kitos vietos.
Kitaip tariant, ši problema bus aktuali dar ilgai ir, galbūt, visiškai išspręsta nebus niekada.

Skaityti 422 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje