Savireklama

Kariuomenės diena paminėta trankiai Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %899 %2017 %20:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Šeštadienį Rotušės aikštėje Kretingoje įspūdingu renginiu paminėtos Lietuvos kariuomenės įkūrimo 99-osios metinės. Šventės metu Tėvynei prisiekė Kretingos jaunieji šauliai, keliems Kretingoje dislokuotos Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Įvairių karinių struktūrų atstovai demonstravo savo ginkluotę ir kitą įrangą, miestiečiai pavaišinti kareiviška koše.
Sveikindamas iškilmingoje rikiuotėje stovinčius KASP 306 lengvosios pėstininkų kuopos karius, Kretingos šaulius bei rajono gyventojus KASP Žemaičių apygardos 3 rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Mindaugas Albrechtas priminė, kad sudėtingu valstybės kūrimo laiku įvyko didelis stebuklas – prie nedidelės kariškių grupelės ginti Tėvynės prisijungė gausus būrys vadinamųjų savanorių ir partizanų. Vėliau šie žmonės savo energiją ir pastangas nukreipė į naujos valstybės statybą. „Istorija rodo, kad kai valstybė susitvarko su išorės priešu, ji po to gerai tvarkosi ir savo viduje“,– kalbėjo kuopos vadas.
Rajono meras Juozas Mažeika pasidžiaugė, kad šiais sudėtingais ir neramiais laikais gausus būrys Kretingos rajono sūnų ir dukrų pasirinko karinę tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose arba aktyviai veikia Šaulių sąjungos gretose. Meras paragino karius savanorius ir šaulius imti pavyzdį iš garbingų Lietuvos kariuomenės ir partizaninio pasipriešinimo judėjimo tradicijų. „Atminkite – nėra kariuomenėje stipresnio ginklo nei gerai pasirengęs ir priesaiką valstybei pasiruošęs įvykdyti karys“, – sakė J. Mažeika.
Iškilmingos rikiuotės metu savo tėvų, mokytojų ir bendraamžių akivaizdoje priesaiką tarnauti Tėvynei, rengtis ginti jos laisvę, Nepriklausomybę, žmonių konstitucines laisves ir jų gerovę davė dvi dešimtys Kretingos jaunųjų šaulių. Jų visų vardu šaulių sąjungos vėliavą iškilmingai pabučiavo jaunasis šaulys Mantas Mačernis. Kariuomenės dienos proga KASP rinktinės vado įsakymu keliems kariams savanoriams suteikti aukštesni kariniai laipsniai, atminimo dovanomis ir padėkomis apdovanoti aktyviausi šauliai.
Visos šventės metu kariuomenė, šauliai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai demonstravo savo karinę techniką, specialiąsias priemones. Itin didelio šventės dalyvių susidomėjimo sulaukė savanorių surengta mūšio inscenizacija. Naudodami inžinerinius įrenginius ir pirotechnines priemones savanoriai šturmavo pastate įsitvirtinusius, priešiškai nusiteikusius ir ginkluotus asmenis.
Rotušės aikštėje veikė lauko virtuvė, visi galėjo pasivaišinti kareiviška koše, o besidomintieji Kretingoje vykusiais kariniais susirėmimais buvo pakviesti į ekskursiją po Kretingoje ir miesto apylinkėse esančias partizanų žūties vietas. Ekskursiją organizavo ir vedė Kretingos pranciškonų gimnazijos istorijos mokytojas Vaidas Kuprelis.

Skaityti 243 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje