Savireklama

Įdomiausia diena mokykloje Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %699 %2017 %15:%Gruo

Urtė PAKUTKAITĖ

Uršulė DIMGAILAITĖ

M. Daujoto pagrindinės mokyklos

5 d klasės mokinės

Nors esame tik penktokai, kartais jau pagalvojame apie būsimą profesiją. Mokykloje vykusios ,,Karjeros dienos“ metu apie profesijas išgirdome iš artimiausių žmonių – tėvelių.
Pirmoji pamoka prasidėjo neįprastai: į klasę įžengė policijos pareigūnai. Tai Urtės tėveliai – Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnieji tyrėjai Jurgita ir Leonas Butkai. Buvo labai įdomu klausytis apie jų darbą gaudant nusikaltėlius ir išaiškinant nusikaltimus. Sužinojome, kokia nepilnamečių atsakomybė. Net antrankius visi pasimatavome ir policininko lazdą apžiūrėjome. Urtės tėtis mums priminė, kaip saugiai elgtis gatvėje, o dovanų visi gavome po atšvaitą.
Antrąją pamoką Emilijos Rimutytės mama Lina papasakojo apie veterinarijos – maisto saugos inspektoriaus ir kokybės tikrintojo darbą vaisių ir daržovių įmonėje. Sužinojome, iš kokių šalių į mūsų parduotuves atvežami vaisiai ir daržovės. Jie turi būti kruopščiai patikrinti, kad nekeltų pavojaus sveikatai. Ir pakvipo klasė ispaniškais mandarinais! Jų gavome visą krepšį.
Trečią pamoką klasė virto ,,grožio salonu“. Vakarės Kliusovaitės mama Veronika, dirbanti ,,Aušrinės“ grožio studijoje, papasakojo apie kirpėjos darbą. Pamatėme daug visokių plaukų priežiūros priemonių, sužinojome, kaip prižiūrėti plaukus. O įdomiausia buvo stebėti, kaip daromos šukuosenos. Modeliais tapo ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Kirpėjos darbas nors ir sunkus, bet įdomus.
Po šių pamokų mūsų dar laukė kelionė į VšĮ Kretingos verslo ir technologijų mokyklą. Joje dirba Uršulės Dimgailaitės tėvelis Vytautas. Mus pasitiko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Andrijauskienė ir profesinio skyriaus vedėjas Audrius Šimkus. Žiūrėjome filmą apie mokyklą, sužinojome, kokias profesijas čia galima įsigyti. Galėjome pasėdėti už mokomojo traktoriaus vairo, pamatėme, kaip mokosi virėjai. Kokią daugybę stalo įrankių jie turi pažinti! Mes mėginome atpažinti kruopas ir prieskonius. Sekėsi neblogai. Dekoratyvinio apželdinimo specialybės besimokantys mokiniai dirbo kabinete, ruošėsi šventėms, gamino advento vainikus. Dovanų gavome po mokinių pagamintą nuostabų angeliuką. Atsisveikindami dėkojome už nuoširdų priėmimą ir pažadėjome dar apsilankyti mokykloje, kai būsime aštuntokai.
Grįžome į savo mokyklą linksmi, daug pamatę ir sužinoję. Tai buvo pati įdomiausia diena mokykloje.

Skaityti 250 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke