Spausdinti šį puslapį

Mūšyje dėl naujo kelio – paliaubos Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %704 %2017 %15:%Gruo

Aistas MENDEIKA

Lapkričio 30-ąją įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje vėl nepritarta UAB „Bėgma“ pageidavimui įrengti naują kelią į įmonės teritoriją. Politikai nutarė, jog bendrovė turėtų kruopščiau paieškoti kitų galimybių, kad būtų išvengta gyventojų nepasitenkinimo dėl pablogėsiančių gyvenimo sąlygų.
Tarybos posėdyje dalyvavo ir trijų Klaipėdos gatvės daugiabučių namų, šalia kurių UAB „Bėgma“ vadovai pageidauja nutiesti naują kelią, atstovai. Žmonės piktinosi, jog įmonės administracija visiškai nepaiso jų interesų, o nutiesus naująjį kelią jų namai būtų įsprausti į labai nemalonius rėmus – ir vienoje, ir kitoje pusėje važiuotų automobiliai, be to, dar ir sunkiasvoriai krovininiai.
„Jau nebekalbame apie nenaudojamoje valstybinėje žemėje esančius kelis gyventojų daržus, šiltnamius, vaikai nebeturėtų kur žaisti. Vargintų ne tik automobilių keliamos dulkės, triukšmas, bet ir būtų labai nesaugu“, – sakė posėdyje dalyvavę Klaipėdos gatvės gyventojai.
Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė informavo, jog bendrajame plane yra palikta vieta, kur valstybinėje žemėje gali būti tiesiamas kelias. Tačiau tai daugumos Tarybos narių nuomonės nepakeitė.
Pasak Tarybos nario Antano Puodžio, apskritai bendrovės „Bėgma“ vadovų norai prasilenkia su logika, nes paupyje esanti teritorija yra skirta rekreacijai. Net ir ten, kur jau dabar darbuojasi įmonės darbininkai, stengdamiesi šiek tiek praplėsti teritoriją.
Beje, dėl pastarosios praplėtimo Savivaldybės administracija su UAB „Bėgma“ dabar bylinėjasi teisme, kuris, tikriausiai, baigsis taikos sutartimi.
„Bendrovės krovininis transportas gali važiuoti pro buvusio „Laisvės“ fabriko teritoriją. Siūlau dabartiniam įmonės pasiūlymui nepritarti“, – tikino A. Puodys.
Tarybos narys Steponas Baltuonis stebėjosi bendrovės „Bėgma“ vadovo Rimanto Zobernio tikinimu, jog įmonė nežadanti plėstis, įsigyti daugiau krovininių automobilių. Pasak politiko, jei įmonė sustoja ir nesiruošia vystytis, vadinasi, ji žlunga. Apie UAB „Bėgma“ taip pasakyti būtų sudėtinga, vadinasi, plėtra vis dėlto gali būti vykdoma. Juo labiau, kad didinama įmonės teritorija.
UAB „Bėgma“ atstovai mėgino įtikinti Tarybos narius, jog didesnė teritorija jiems priklausanti pagal teisės aktus, nes esą krovininiai automobiliai, kurių ilgis siekia net 27 metrus, turi turėti galimybę apsisukti.
Toks paaiškinimas dar labiau nustebino Tarybos narį Steponą Baltuonį, kuris netruko internete surasti informaciją apie leidžiamą krovininių automobilių maksimalų ilgį. Paaiškėjo, jog jis siekia tik 18,75 metro.
„Norisi padėti verslui, tačiau šiuo atveju konfliktą pasėjo anksčiau Savivaldybės administracijoje dirbę architektai, kiti valdininkai, kurių dėka tokia įmonė kaip „Bėgma“ atsirado vos ne pačiame miesto centre. Dabar bendrovės vadovai siūlo problemą nuo vienų gyventojų pečių perkelti ant kitų“, – sakė S. Baltuonis primindamas, jog dėl labai panašių priežasčių nebuvo leista rekonstruoti Malūno gatvės, kuri labiausiai buvo reikalinga būtent šiai įmonei.
Vėl buvo prisiminta galimybė įmonei persikelti į kitą vietą. Pasak mero Juozo Mažeikos, savivaldybė galėtų padėti surasti kokią nors teritoriją. Tačiau UAB „Bėgma“ vadovas R. Zobernius buvo kategoriškas ir patikino, jog persikėlimas kainuotų itin brangiai, o įmonė sau to leisti negali. Be to, jau investuota daug lėšų, kurios tokiu atvejų gali prapulti.
Padiskutavus buvo nuspręsta UAB „Bėgma“ pasiūlymui nepritarti ir paieškoti kitų galimybių, kad į savo teritoriją važiuodamas bendrovės transportas netrukdytų gyventojams. Diskutuojant išaiškėjo dar viena problema – buvusio „Laisvės“ fabriko teritorijoje, išdalintoje įvairiems verslininkams, tvyro chaosas. Mat kiekvienas pasirūpino savo žemės lopinėliu ir atsitiko taip, kad pravažiuoti pro teritoriją dabar itin sunku.
Vis dėlto, daugumos Tarybos narių nuomone, geriausia išeitis būtų surasti galimybę padaryti tinkamą pravažiavimą pro buvusio fabriko teritoriją – ir įmonei „Bėgma“ būtų gerai, ir gyventojai nebūtų nuskriausti.

Skaityti 482 kartai