Spausdinti šį puslapį

Bėgikas sustoti dar neketina Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %508 %2017 %11:%Gruo

Laima STONKUVIENĖ

Kretingiškis bėgikas Petras Silkinas neseniai grįžo iš Estijos, kur nubėgo jau 21-ąjį šiemet maratoną. Planuose – įveikti dar vieną, kuris gruodžio viduryje taip pat vyks Estijoje. Kitąmet sukaks 30 metų, kai jis bėga maratonus, ir sustoti dar neketina.
„Per tris praėjusio savaitgalio dienas Estijoje nubėgau tris maratonus – kasdien po vieną, – pasakojo P. Silkinas. – Buvo galima pasirinkti keturias distancijas, tai yra bėgti 7, 14, 21 ir 42 kilometrus. Iš Lietuvos bėgime dalyvavome aštuoni žmonės, tai pusė išbėgome po tris maratonus, kita pusė – po du, nes atvyko diena vėliau. Šiais metais jau įveikiau 21 maratoną, o nuo 1988-ųjų, kai juose dalyvauju – 246. Kitąmet bus 30 metų, kai pradėjau rimtai bėgioti, ir sustoti dar nežadu“.
Pirmąjį maratoną „Gyvybės kelias“ šiemet P. Silkinas bėgo Sankt Peterburge, vėliau – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Rygoje, Lenkijoje. Bėgiko teigimu, viename Lenkijos mieste Bytgošč, kur buvo filmuojamas garsusis lenkų filmas „Keturi tankistai ir šuo“, iš viso yra išbėgęs 51 maratoną, o apskritai Lenkijoje – 106 maratonus.
„Sunkiausias maratonas laukė Vilniuje, nes bėgau skaudančia koja, tačiau distanciją įveikiau. Per beveik 30 metų nė karto nėra buvę, kad startuočiau ir nepasiekčiau finišo. Maloniausias bėgimas šiemet buvo Jonavoje, jis vyko kovo 11-ąją. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos atstovai maloniai nustebino įteikdami taurę, primenančią, kad tą dieną prieš 20 metų iškovojau 1000 mylių bėgimo Pasaulio taurę. 1998 metais Australijoje, Nanango mieste, vykusiame bėgime pagerinau planetos 1000 mylių bėgimo rekordą – 1609 kilometrus nubėgau per 11 parų, 13 valandų, 54 minutes ir 58 sekundes. Šis mano rekordas galioja iki šiol, per tiek laiko jo dar niekas „nesumušė“, – šypsojosi ištvermingiausiu pasaulio bėgiku tituluojamas pašnekovas.
P. Silkinas sakė esąs labai dėkingas rėmėjams – Savivaldybei, Radai Matulevičienei ir kt., nes be jų pagalbos į varžybas nenuvažiuotų. „O važiuoti dar norisi, dar parako turiu, nors man jau 76 metai, – atviravo bėgikas. – Tokių metų bėgikų mažai likę, užsienyje 75 metų ir daugiau amžiaus grupėje dar bėga po du, tris bėgimo mėgėjus, o Lietuvoje aš vienas toks besu. Tačiau jėgos ir noro bėgti dar yra, treniruojuosi kasdien, nesvarbu, koks oras – ar lietus lyja, ar sninga. Noriu jaunimui rodyti pavyzdį, skatinti juos bėgioti, sportuoti. Reikia pasakyti ir pasidžiaugti, kad bėgiojančių žmonių daugėja, rytais jau ratus suku ne vienas, turiu su kuo pasisveikinti“, – šmaikštavo P. Silkinas.
Daugiausia maratonų – net 35 – per metus jis įveikė 2012-aisiais, vidutiniškai kasmet nubėga po dvi dešimtis maratonų.

Skaityti 676 kartai