Savireklama

Seimo narė iniciatyvomis nežibėjo Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %713 %2018 %16:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovė „Mediaskopas“ ir portalas 15 min.lt paskelbė tyrimo duomenis apie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų Seime aktyvumą žiniasklaidoje. Tyrimo autorių teigimu, praėjus daugiau kaip metams galima įsitikinti, kad kalbos LVŽS laimėjus Seimo rinkimus, jog R. Karbauskio ir S. Skvernelio apžavėti rinkėjai į Seimą duris atvėrė dešimtims niekur negirdėtų žmonių, kurių pagrindinis darbas – klusniai balsuoti už partijos pirmininko idėjas, nebuvo iš piršto laužtos. Prie tokių nematomų politikų galima priskirti ir Kuršo vienmandatėje apygardoje (į kurią įeina ir dalis Kretingos rajono) rinktą Seimo narę Levutę Staniuvienę.

Dominavo pranešimuose spaudai
Žiniasklaidos monitoringo bendrovė ir portalas 15 min.lt visus „valstiečių“ atstovų paminėjimus nacionalinėje, regioninėje ir vietinėje žiniasklaidoje, taip pat informaciniuose interneto portaluose registravo nuo jų priesaikos datos, t. y. 2016 metų lapkričio 14 dienos. Per tą laiką net ir „tyliausi“ Seimo nariai žiniasklaidoje buvo paminėti beveik po 200 kartų. Tiesa, jie dažniausiai minėti ne žurnalistų straipsniuose ar televizijos reportažuose, o naujienų agentūrų ELTA ir BNS pranešimuose spaudai, kuriuos rašo ir publikuoja Seimo narių padėjėjai ir frakcijos referentai. Dažniausiai tokie pranešimai nesulaukia jokio žurnalistų dėmesio ir lieka gulėti informacinių agentūrų skaitmeniniuose archyvuose.
Premjerą Saulių Skvernelį daugiau kaip per metus nacionalinė žiniasklaida minėjo apie 20 tūkstančių, o partijos lyderį Ramūną Karbauskį – 13,4 tūkstančio kartų. Žiniasklaidos dėmesį taip pat traukė ministrai Aurelijus Veryga, Bronius Markauskas bei Seimo komitetams vadovavę Povilas Urbšys, Vytautas Bakas ir Agnė Širinskienė. Per metus šie politikai žiniasklaidoje buvo minimi nuo 2 iki 5 tūkstančių kartų.
Nuo priesaikos priėmimo iki praėjusių metų pabaigos žurnalistams neįdomiausias, tyrimo duomenimis, buvo „valstiečių“ atstovas Kauno Dainavos vienmandatėje apygardoje išrinktas Lauras Stacevičius. Jis žiniasklaidoje buvo minimas 191 kartą. Dauguma paminėjimų yra taip vadinamieji pranešimai spaudai. Regioninių laikraščių žurnalistams L. Stacevičius irgi nebuvo įdomus – iš viso jis paminėtas tik 13 kartų.

Populiarumu ir iniciatyvomis pasigirti negali
Nacionalinės žiniasklaidos beveik nedomino ir Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinkta ir daliai Kretingos rajono gyventojų atstovaujanti Levutė Staniuvienė – mažiausiai žiniasklaidą dominusių Seimo „valstiečių“ 20-tuke ji užėmė 12 vietą. Nuo darbo Seime pradžios žiniasklaidoje ši politikė buvo paminėta 318 kartų. Tiesa, šalies žurnalistus praėjusiais metais labiau domino Seimo narės elgesys, o ne jos įstatymleidystės iniciatyvos, kurios turėtų pagerinti mūsų rajono gyventojų gerovę.
Google portalo paieškos sistemoje įvedus L. Staniuvienės pavardę, sunkiai pavyksta rasti Seimo narės politines iniciatyvas. Be nuorodų į oficialių įstaigų (Seimo, Vyriausiosios rinkimų komisijos) interneto svetaines, paieškos sistema rodo, kad ši politikė visuomenei bus labiau žinoma dėl socialinėse medijose nuvilnijusios nuotraukos apie politikės šokius ant vaišėmis ant nukrauto stalo bei jos organizuotos ekskursijos į Provansą. Seimo narė taip pat mėgsta būti įvairių, daugiausia Skuodo rajone vykstančių renginių globėja.
L. Staniuvienės įstatymo leidybos iniciatyvų nepavyko aptikti ir pačios politikės metų veiklos ataskaitoje, skambiai pavadintoje „Metai po rinkimų – su darbų kraičiu“. Ataskaitoje Seimo narė visiškai nekalba apie savo asmenines iniciatyvas ir vardija tik Vyriausybės inicijuotus ir Seimo priimtus sprendimus, kuriems (be kita ko) įtakos turėjo ir sėkminga Lietuvos ekonomikos konjunktūra. L. Staniuvienė giriasi padidintomis pensijomis, vadinamaisiais „vaiko pinigais“, universitetų ir urėdijų pertvarka, padidėjusiu finansavimu krašto apsaugai. Tačiau apie tai, koks buvo jos asmeninis indėlis priimant (ar tinkama linkme koreguojant) šiuos sprendimus, politikė nutylėjo.

Rengė parodas ir daug kalbėjo
„Švyturiui“ L. Staniuvienė pasakojo, kad jos, kaip Seimo narės, veiklos prioritetas yra regionų vystymosi skatinimas arba, jos pačios žodžiais tariant, regionų gaivinimas. „Daugeliui žmonių ir net specialistų atrodo, kad Klaipėdos regione nėra problemų, tačiau regiono rodiklius į viršų tempia Klaipėda, Palanga, neblogai šioje vietoje atrodo ir Kretinga. Tuo tarpu Skuodo rajono rodikliai yra tragiški. Noriu, kad įvairios valdžios institucijos pamatytų problemas ir atskirų regionų viduje“, – sakė politikė. Siekdama pristatyti savo apygardos bendruomenės problemas L. Staniuvienė teigė rengusi parodas, konferencijas, daug diskutuojanti su kolegomis frakcijoje. Politikė išreiškė viltį, kad 2019 metais Vyriausybė dės dideles pastangas regionų ekonominei atskirčiai mažinti.
L. Staniuvienė sutiko, kad savo ataskaitoje Kretingos rajono rinkėjams ji mažai kalbėjo apie asmenines iniciatyvas ir pasiekimus, nes situacija Kretingos rajone esanti visiškai nebloga. „Skuodo rajone pavyko padaryti daugiau mažesnių ir labiau matomų darbų. Rajonui buvo paskirtas naujas greitosios pagalbos automobilis, netrukus duris atvers naujas šeimos gydytojo kabinetas. Yra ir daugiau kitų pasiekimų, apie kuriuos parašiau Skuodo rajono rinkėjams skirtoje ataskaitoje“ , – pasakojo L. Staniuvienė.
Nuo kadencijos Seime pradžios L. Staniuvienė teigė nerengusi ir neteikusi teisės aktų ar jų pakeitimo projektų. Tais teisės aktų projektais, kuriuos ji teikė kartu su kolegomis Seime, ji nėra linkusi girtis.

Skaityti 638 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje