Savireklama

Valdžia vėl nori optimizuoti mokyklų tinklą Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %776 %2018 %17:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Rajono valdžia nupūtė dulkes nuo stalčiuje atgulusių rajono švietimo tinklo planų. Specialiai sudaryta darbo grupė praėjusį penktadienį diskutavo dėl Švietimo skyriaus parengtų rajono švietimo sistemos struktūrinių pertvarkymo plano pakeitimų, kurie bus pateikti svarstyti sausio mėnesį vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje. Rajono valdžia norėtų sustambinti švietimo įstaigas bei planuoja kurti pasaulietinę supergimnaziją.
Naikins ūkvedžius ir raštvedžius
Jei Taryba pritars, nuo kitų mokslo metų (tai yra šių metų rugsėjo 1 d.) didžiausius pokyčius patirtų rajono ikimokyklinio ugdymo tinklas. Tiesa, daugelis tų pakeitimų būtų išimtinai administraciniai ir ugdymo organizavimui įtakos neturėtų.
Kretingos mieste ketinama panaikinti lopšelio-darželio „Eglutė“ teisinį savarankiškumą ir šią ugdymo įstaigą prijungti prie lopšelio-darželio „Pasaka“. Vydmantuose esantį lopšelį-darželį „Pasagėlė“ ketinama prijungti prie Vydmantų gimnazijos, o Salantų lopšelį-darželį „Rasa“ – prie Salantų gimnazijos.
Po reformų vaikai ir toliau turėtų lankyti tas pačias ugdymo įstaigas. Pokyčius labiausiai pajaus minėtų įstaigų direktoriai, ūkvedžiai ir raštvedžiai. Stambindama įstaigas, rajono valdžia tikisi panaikinti dubliuojančius etatus ir taip sutaupyti biudžeto lėšų. Įvertinus šiuo metu esančius švietimo įstaigų darbuotojų atlyginimus, įstaigų stambinimas ir dubliuojančių administracijos etatų panaikinimas per metus padėtų sutaupyti apie 20 tūkst. eurų.
Tiesa, teoriniai skaičiavimai apie galimą ekonomiją praktikoje gali būti šiek tiek kuklesni. Darbo grupės posėdyje dalyvavusi lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Vida Simaitienė atkreipė dėmesį į maitinimo organizavimo teisinius niuansus. „Šiuo metu mūsų įstaiga maistą gamina pati. Jei „Eglutėje“ neliks ūkvedžio, nebus kam priimti iš tiekėjų atvežtų maisto produktų ir jų išduoti darželio virėjai. Teisiškai virėja to padaryti negali“, – sakė darželio direktorė. Papildomą „kraitį“ gavę švietimo įstaigų vadovai taip pat kėlė klausimus dėl išaugusio darbo krūvio ir reikalavo papildomų etatų bei aukštesnių darbo užmokesčio koeficientų.
Administracijos direktorius Virginijus Domarkas ramino aistras teigdamas, kad įvairius darbo organizavimo niuansus bandys spręsti Švietimo skyrius, įvertinęs kitų savivaldybių patirtį šiais atvejais. Administracijos direktorius taip pat sutiko, kad sujungtose įstaigose dirbantiems administracijos darbuotojams dėl išaugusio krūvio galėtų būti mokami didesni atlyginimai. Tai esą padidintų motyvuotų darbuotojų norą toliau dirbti švietimo sistemoje.
Kraustynės ir įkurtuvės
Reikšmingiausi pokyčiai nuo rugsėjo 1 d. laukia lopšelio-darželio „Voveraitė“. Pati ugdymo įstaiga ne tik turėtų netekti savarankiško juridinio asmens statuso, bet ir planuojama vaikus iš Geležinkelio gatvėje esančio pastato perkelti į Simono Daukanto progimnazijos patalpas. Kitame šiam darželiui priklausančiame pastate Klaipėdos gatvėje įsikurtų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius.
Pokyčiai lauktų ir Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriuje besimokančių 5–8 klasių vaikų. Naujais mokslo metais Piliakalnyje liktų tik pradinukai. Vyresni vaikai mokslus tęstų Darbėnų gimnazijoje. Pirmadienį planuojamos reformos buvo pristatytos Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriaus bendruomenei.
Baigus Salantų gimnazijos pastato rekonstrukciją, kraustynes turėtų pradėti ir Salantų meno mokyklos bendruomenė. Salantų meno mokykla ir toliau liks savarankiška ugdymo įstaiga, tačiau vaikus mokys Salantų gimnazijos patalpose. Rajono meras Juozas Mažeika ragino Salantų meno mokyklos vadovus aktyviai dalyvauti gimnazijos pastato rekonstrukcijos planavimo darbuose, kad būtų įrengtos kokybiškos ir meno mokyklos veiklai pritaikytos patalpos.
Kurs supergimnaziją
Daugiausia aistrų ir diskusijų darbo grupėje sukėlė siūlymas nuo naujųjų mokslo metų Marijos Tiškevičiūtės mokyklai leisti komplektuoti dvi penktąsias klases. Šis siūlymas kardinaliai pakeistų visą Kretingos rajono švietimo sistemą ir švietimo įstaigų sistemą faktiškai grąžintų į dar 2000 metais buvusią būklę.
Administracijos direktoriaus ir Švietimo skyriaus vadovų nuomone, šiuo metu Kretingos J. Pabrėžos universitetinė gimnazija dėl nelygių sąlygų pralaimi konkurencinę kovą Pranciškonų gimnazijai, kuri į savo mokyklą priima vaikus nuo penktos klasės. Posėdyje dalyvavusi Marijos Tiškevičiūtės mokyklos atstovė mano, kad rinkdamiesi Pranciškonų gimnaziją tėvai nori, jog jų vaikai patirtų kiek įmanoma mažiau adaptacinio streso. „Mokymosi vietos keitimas vaikui yra didelis stresas. Mūsų mokyklos mokiniai pagal dabar galiojančią tvarką mokyklą turėtų keisti tris kartus. Tėvai stengiasi bet kokia kaina vaikus nukreipti į Pranciškonų gimnaziją, o pastaroji ugdymo įstaiga gali sau leisti atsirinkti pačius geriausius mokinius“, – kalbėjo pedagogė.
Savivaldybės vadovybė ir Švietimo skyrius mano, kad Kretingos mieste būtina turėti stiprią pasaulietišką gimnaziją, todėl reikėtų panaikinti bet kokias dirbtines kliūtis, kurios mažintų J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos konkurencingumą. Tokie sprendimai labai nepatiko S. Daukanto ir M. Daujoto mokyklų vadovams, kurių ugdymo įstaigos tokiu atveju liktų be savo vietos rajono švietimo įstaigų sistemoje. Iš tikrųjų sukėlus po vienu stogu tegul ir skirtingose mokyklose besimokančius mokinius faktiškai yra grąžinama seniau veikusi vidurinė mokykla, o reformos metu į progimnaziją išgrynintos ugdymo įstaigos nelabai kam bebūtų reikalingos.
Be abejo, idėja Kretingoje steigti supergimnaziją kol kas nėra gerai išdiskutuota, todėl Savivaldybės administracija šiuo klausimu kol kas neketina niekur skubėti. Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila „Švyturiui“ teigė, kad kitą pirmadienį šis klausimas bus diskutuojamas Tarybos Švietimo komitete, kuris turėtų išsakyti savo nuomonę, ar reiktų artimiausiam Tarybos posėdžiui teikti klausimą dėl leidimo M. Tiškevičiūtės mokyklai formuoti du penktų klasių komplektus.

Skaityti 501 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Lapkritis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje