Savireklama

Kretingos pastatai pasipuoš trispalvės šviesomis? Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %784 %2018 %17:%Vas

Kęstutis GABŠYS

Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Kretingoje buvo išsakyta mintis, kad Trispalvės šviesomis galėtų būti apšviesti kokie nors Kretingos pastatai, tai formuotų šventinę nuotaiką. Kretingos miesto seniūnija ir komunalinės tarnybos šiuo metu ieško techninių galimybių šiai spontaniškai kilusiai idėjai įgyvendinti. Tuo tarpu kai kurios miesto įstaigos ir organizacijos nelaukė valdžios paliepimų ir savo pastatų išorę tautinės vėliavos spalvomis apsišvietė gerokai anksčiau.
Idėją, kad šventiniu laikotarpiu nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios kai kurie Kretingos miesto statiniai būtų apšviesti trispalviais žibintais, miesto valdžiai išsakė Savivaldybės tarybos narys Dangiras Samalius. „Norėjosi, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga trispalvės spalvomis būtų apšviestas „Kretingos grūdų“ ar kiti pastatai, kad tai šventiniu laikotarpiu pamatytų kiekvienas į Kretingą atvykstantis kretingiškis ar rajono svečias. Tokį pasiūlymą pateikiau merui ir Savivaldybės administracijai“, – „Švyturiui“ pasakojo Tarybos narys.
Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė kol kas negalėjo pasakyti, ar ši idėja bus įgyvendinta. „Artimiausiu metu ketiname susitikti su pastatų apšvietimo paslaugas teikiančiais specialistais ir išsiaiškinti, kokius Kretingos miesto pastatus galėtume apšviesti per tokį trumpą laiką. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad J. Pabrėžos gatvėje ant apšvietimo stulpų planuojame pakabinti šviečiančias trispalves vėliavas primenančias dekoracijas. Savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“ šią savaitę ketina jas pakabinti“, – kalbėjo Kretingos seniūno pavaduotoja.
Pirmoji gražų pavyzdį jau parodė ir savo mokyklos pastatą Lietuvos vėliavos spalvomis apšvietė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla. Šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Račinskienė „Švyturiui“ teigė, kad mokyklos pastato apšvietimas valstybės vėliavos spalvomis nėra vienintelis vizualinis akcentas, kuris primintų Valstybės šimtmečio jubiliejų. „Mūsų mokykla dalyvauja projekte „Geltona. Žalia. Raudona“, kuris vyksta nuo praėjusių metų spalio 11 dienos. Idėja apšviesti mokyklos pastatą kilo mūsų dailės mokytojai, o trispalvėmis šviesomis mokykla šviečia jau nuo Naujųjų metų. Apie artėjantį Valstybės jubiliejų mena ne tik pastato išorė – daug patriotinių akcentų turime ir mokyklos viduje. Artimiausią pirmadienį planuojame baigti visus Vasario 16-ajai skirtus puošybos darbus“, – sakė J. Račinskienė.
Kadangi Valstybės atkūrimo jubiliejiniai renginiai truks visus metus, planuojama, kad šventiškai apšviestas M. Daujoto pagrindinės mokyklos pastatas praeivių akis džiugins ir po jubiliejinių iškilmių jau bent iki vasaros sezono pradžios.

Skaityti 391 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje