Pratybose ruošėsi „Tvirtam skydui“ Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %843 %2018 %19:%Vas

Praėjusį savaitgalį Kretingoje vyko 306 lengvosios pėstininkų kuopos lauko taktikos pratybos, kurių metu kariai treniravosi atlikti reidą, vykdyti pasalą, įrengti padalinio slėptuvę. Treniruotėms buvo panaudoti apleisti pastatai, urbanizuotos vietovės.
„Kariai praktikavosi su Airsoft tipo ginklais, kurie šaudo plastikiniais, mažo žirnio dydžio šratukais. Taip kiekvienas galėjo tinkamai treniruoti individualius įgūdžius, kurie priešui apšaudant leistų išvengti „sužeidimų“, atliko komandinius veiksmus, kai reikia pridengti judantį kovos draugą, – pasakojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos vadas Mindaugas Albrechtas. – Pratybų metu taip pat buvo gilinamos teorinės žinios, tokios kaip taikinių indentifikavimas, ginkluotės, technikos bei orlaivių atpažinimas, taikinių nurodymas įvairiais būdais, kalbėta apie vietovės žvalgybą ir kitomis temomis“.
Kariams savanoriams talkino Kretingos miesto bei rajono jaunieji šauliai, kurie, pasak M. Albrechto, kaskart noriai prisijungia ir dalyvauja kuopos pratybose, padeda vykdyti žvalgybos ir kitas užduotis, kartu mokosi, tobulėja.
„Džiaugiamės, kad nemažai jaunųjų šaulių, sulaukę 18 metų, nusprendžia papildyti savanorių gretas ar susieti savo gyvenimą su profesine karo tarnyba. Kariai savanoriai tarnybos metu aprūpinami apranga, ekipuote, jiems už tarnybos dienas mokamas atlyginimas, teikiamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos bei kitos socialinės garantijos“, – pasakojo M. Albrechtas.
Birželio 8–10 dienomis Vakarų Lietuvoje, taip pat Kretingoje ir rajone, vyks vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas“, tad vasarį vykusių pratybų metu gauti įgūdžiai, vado žodžiais, padės sėkmingai įvykdyti paskirtas užduotis.
Pratybose „Tvirtas skydas“ kariai savanoriai mokosi atremti priešo puolimą, vykdo patruliavimą, stebi valstybės sienos prieigas, renka žvalgybinę informaciją, siekia sudaryti sąlygas ateiti sąjungininkų pajėgoms ir joms pereiti į puolamuosius veiksmus, rengia pasalas ir kt. Šių pratybų metu kariai naudoja tiek ratines, tiek vikšrines karines transporto priemones, kovinius ginklus, imitacinius šaudmenis ir sprogmenis, dūmines uždangas. Pratybos vyksta ir šviesiu, ir tamsiu paros metu.
Šiuo metu savanorių pajėgose tarnauja apie 5 tūkst. karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja apie 30 dienų, dažniausiai savaitgaliais.
Kariais savanoriais į Krašto apsaugos savanorių pajėgas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 486 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje