Vasario 16-ji yra dviguba šventė Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %864 %2018 %19:%Vas

Laima STONKUVIENĖ

Gražus būrys rajono gyventojų Vasario 16-ąją švenčia ne tik valstybės, bet ir savo gimtadienį. Tokių, seniūnijų pateiktais duomenimis, yra mažiausiai 50. Kai kuriems iš jų šių metų gimimo diena, kaip ir Lietuvai, išskirtinė – švenčia jubiliejus. Gimtadienio išvakarėse aplankėme vyriausiąjį sukaktuvininką – Raguviškiuose gyvenantį Antaną Telšinską, kuriam vasario 16-ąją sukaks 85-eri.

„Kas ta vasario 16-oji, kuo ji svarbi, žinojom, mokykloje apie tai mums kalbėjo. Kad gimiau tokią dieną, vaikas būdamas nesureikšminau, o tarybiniais laikais švęsti gimtadienį vasario 16-ąją buvo problemų, „Lietuva brangi“ ar „Ant kalno mūrai“ ta proga net ir gramą padarę tikrai neužtraukdavome, kad kas „nepripaišytų“, jog valstybės atkūrimo dieną taip minime“, – šypsojosi garbią sukaktį šiemet švęsiantis senolis.
Pašnekovas prisiminė įvykį, kai sovietų laikais nuėjo paso išsiimti. Tuomet taip vadinamame pasų stale dirbęs vyras nepatikėjo, kad Antanas gimęs vasario 16-ąją, pykdamas net keletą kartų klausė, ar tikrai tą mėnesį ir tą dieną. „Ir rusų laikais visi žinojo, kas lietuviams yra Vasario 16-oji, tačiau apie laisvą Lietuvą nė kalbos negalėjo būti. Būtum ką pasakęs, nemalonumai – garantuoti. O mūsų šeimoje buvo priimta ramiai, taikiai gyventi, su niekuo nesipykti, darbą mylėti. Greičiausiai tai ir padėjo man tokio amžiaus sulaukti“, – svarstė pašnekovas.
O gyvenime labai sunkių dienų būta: tėvų neteko būdamas 18-os, reikėjo pasirūpinti mažesniais broliais. „Gimiau Klaipėdos rajone, Vaitelių kaime. Šeimoje buvome keturi broliai. Po tėvo mirties mama ištekėjo antrą kartą, mirė gimdydama. Kadangi buvau vyriausias, teko kurti savo šeimą – ir gaspadinė namuose kad būtų, ir brolius kad padėtų užauginti. Labai gerą žmoną Jadvygą turėjau, kuri už mane dar jaunesnė buvo. Daugiau nei 60 metų gražiai nugyvenome, pernai jos netekome. Gyventi į Raguviškius prieš daugiau nei keturis dešimtmečius atvažiavome prasidėjus melioracijai. Užauginome tris sūnus, dabar su manimi gyvena ir manimi rūpinasi sūnus Povilas ir marti Zina. Turiu septynis anūkus ir tiek pat proanūkių, kurie irgi lanko. Dar vaikštau savo kojomis, ir klausa dar gera, gulinėju sau per dienas kaip koks ponas, „Duokim garo!“ pasižiūriu, ko daugiau senam žmogui ir benorėti?“ – kalbėjo jubiliatas.
Laukia gero oro, kad ir į lauką galėtų išeiti, ūkį apžiūrėti. Jis, tiesa, jau ne toks ir didelis likęs: trys katinai (vieną turi ir kambarinį), šunys, vištų pulkelis su gaidžiu priešakyje, bitės. „Visus darbus aš jau padariau. Vairuotoju tuomečiuose tarybiniuose ūkiuose daugiau negu 40 metų dirbau. Dabar po namų ūkį sūnus su marčia sukasi, gražiai tvarkosi. Žinau, ir jubiliejų man ruošia. Jauniausią brolį Vytautą, kurį vieną ir beturiu, pakvietė, žmonos brolį, anūkai su šeimomis suvažiuos. Švęsime“, – šypsojosi A. Telšinskas.
Lietuvai jos 100-mečio proga jis linki ramybės ir taikos, kad lietuviai gerbtų ir mylėtų vienas kitą, o sau – geros sveikatos, nes, sulaukus tiek metų, tik jos ir bereikia.

***
Nuoširdžiai sveikiname Antaną Telšinską ir kitus rajono gyventojus, kuriems Vasario 16-oji bus jubiliejinė:
80-metį švęs Steponas Čėsna ir Stanislovas Šukys iš Klibių bei Zita Vaitkuvienė iš Pryšmančių;
70-metį – Bronė Šimkienė iš Kretingsodžio;
60-metį – Antanas Vitkus iš Salantų ir Antanas Gelumbickas iš Kartenos;
50-metį – Bronius Bertašius iš Darbėnų ir Diana Tamašauskienė iš Prystovų;
30-metį – Agata Degimienė iš Kūlupėnų;
20-metį – Erika Brazdauskytė iš Kretingsodžio.
Nuoširdžiai sveikiname ne tik jubiliatus – visus, kuriems kiekviena Vasario 16-oji yra dviguba šventė:
Saulių Macių ir Tomą Vaišnorą, gyvenančius Kretingoje;
Danutę Skurdauskienę ir Dalę Steponavičienę iš Rūdaičių;
Tadą Baltmiškį iš Užpelkių;
Julių Milašių ir Deimantę Petrauskaitę iš Kurmaičių;
Severiną Anužienę iš Klibių;
Mykolą Algirdą Zabitį ir Dovydą Lapinską iš Padvarių;
Liudą Petrauskienę iš Pryšmančių;
Valentiną Rudienę ir Karolį Staponą iš Vydmantų;
Neringą Domeikienę, Martyną Račkų, Iloną Ciechanavičiūtę, Zitą Končienę, Arnoldą Balčiūną ir Agnę Petrauskaitę iš Darbėnų;
Stasį Zubę iš Grūšlaukės;
Bronislovą Anužį iš Kumpikų;
Reginą Reifonienę, Žaną Pocių ir Eveliną Šmaižytę iš Salantų;
Rasą Pauliūtę iš Leliūnų;
Arūną Šleinių iš Laivių;
Viktoriją Valytę iš Tuzų;
Agnę Razmienę ir Orintą Razmutę iš Erlėnų;
Daivą Petrulienę iš Juodupėnų;
Stanislavą Stonkuvienę iš Šatilgalio;
Tomą Kubilių iš Kūlupėnų;
Alfonsą Skurdauską iš Stropelių;
Antaną Domarką ir Praną Šoparą iš Kartenos;
Žilviną Adomavičių ir Moniką Miliūtę iš Raguviškių;
Giedrę Beniušytę iš Kluonalių;
Laurą Leonavičienę iš Budrių.
Nuoširdžiausi sveikinimai ir tiems, kurie gimė Vasario 16-ąją, bet kurių pavardžių sužinoti nepavyko. Laimės, džiaugsmingų dienų, sėkmės ir geros sveikatos bei Dievo palaimos visiems!
Ačiū seniūnijų darbuotojams, kurių dėka šiandien galime pasveikti sukaktuvininkus. Pasveikinkite juos ir Jūs!
Pasveikinkime ir vieni kitus – mūsų Lietuva švenčia savo 100 metų jubiliejų!

Skaityti 496 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje