Savireklama

Kretingos vyrai „tulpiadienio“ nepamiršta Pirmo puslapio

  • %AM, %09 %409 %2018 %08:%Kov

Andrius JUŠKEVIČIUS

Rytoj Kovo 8-oji, Tarptautinė moterų solidarumo diena, pradėta švęsti prieš daugiau nei šimtą metų. Jau 1911-aisiais Vakarų Europos socialdemokratai kovo 8-ąją įteisino kaip moterų kovos už savo laisves ir lygias teises su vyrais dieną.
Kiek ta diena „raudona“ ar „geltona“ – dėl to tarpusavyje daugiausia pešasi politikai. O paprasti vyrai tą dieną bent tradiciniu gėlės žiedu stengiasi parodyti papildomą dėmesį savo žmonoms, motinoms, bendradarbėms ar draugėms. Kokias gėles dažniausiai perka ir moterims tądien dovanoja vyrai – to teiravomės Kretingos gėlininkių Janinos Aniulienės ir Rasos Mozuraitytės.
Abi gėlininkės kovo 8-ąją lyg susitarusios vadino „tulpiadieniu“. Pavadinimas iškalbus savaime: tą dieną vyrai moterims daugiausiai dovanoja tulpes. Dabar ir Kretingoje tulpių pasirinkimas yra labai didelis, įvairus, nuo spalvų, žiedų lapelių formų ir jų kraštelių bangų-bangelių akys raibsta.
Gal nedaug kam girdėta žinia gali būti ta, kad garsius visame pasaulyje tulpių augintojus olandus jau prieš gerą dešimtmetį į šoną pastebimai pastūmėjo lenkai. Lietuvoje dabar daugiausiai ir parduodama lenkiškų tulpių, kurios, abiejų pašnekovių teigimu, pastebimai kokybiškesnės nei olandiškos. Olandijoje augintos tulpės taip pat nepradingo iš mūsų rinkos, tačiau jos Lietuvos padangėje atsiranda kiek vėliau, pavasariui įsibėgėjus. O lietuviškos tulpės užima tik mažytę mūsų rinkos dalį. Įprasta tulpės žiedo kaina būna apie 80 centų.
O kitos gėlės? Dar prieš 10-15 metų Kovo 8-ąją daugiau būdavo nuperkama rožių, dabar tai jau retokas atvejis. Tačiau būna, kad vyrai dovanoja ir pavasarinių gėlių puokšteles, ieško ir reikalauja spalvingesnių, linksmesnių spalvų puokščių derinių.
Nors, pasak gėlių pardavėjų, vyrai ir nelabai išradingi pasirinkdami ir moterims dovanodami gėles, tačiau jas gauti, sulaukti dėmesio visada malonu.
Redakcija prisijungia prie visų sveikinimų moterims – būkite, gražios, jaunatviškos, telydi Jus linksma pavasariška nuotaika, laimės Jums ir sveikatos!

Skaityti 328 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje