Savireklama

Kaimą papuošia trispalve iš vėjo malūnėlių Pirmo puslapio

  • %AM, %12 %479 %2018 %10:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Baublių kaimo centre vakar „pražydo“ trispalvė. Ją iš šimto geltonų, žalių ir raudonų vėjo malūnėlių prie Gedimino Staškausko skulptūros „Knygnešys“ sudėliojo Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai. Jie kartu su pedagogais ir Kretingos kultūros centro Baublių skyriaus darbuotojais bei visa kaimo bendruomene dalyvavo jau jubiliejinį, penktąjį, kartą Kovo 11-osios išvakarėse surengtoje pilietinėje akcijoje „Brangiausios spalvos“.
„Šios pilietinės akcijos iniciatorė yra mūsų kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Rimkuvienė, akciją jau ne pirmus metus kultūros darbuotojai organizuoja kartu su mokykla – mes duodame medžiagų, o vaikai, padedami mokytojų, padaro vėjo malūnėlius, – „Švyturiui“ pasakojo Skyriaus vedėja Verutė Keblienė. – Vėjo malūnėliai pasirinkti neatsitiktinai – Vasario 16-ąją pagrindinis šventės akcentas yra vėliavėlės, o Kovo 11-ąją norėjosi kažkokio kito, neįprasto simbolio, kuris sietųsi ne tik su Nepriklausomybe, bet ir su pavasariu. Užtenka mažyčio vėjo dvelksmo, ir malūnėliai jau sukasi, iš jų sudėliota ryški trispalvė šviečia iš tolo keldama teigiamas emocijas“.
Šiemet kartu su tikybos mokytoja Jolanta Kontrimaite-Biuso mokiniai Valstybės atkūrimo šimtmečio proga padarė 100 vėjo malūnėlių. „Mokykloje pradėjau dirbti prieš ketverius metus, ir tiek pat laiko jau bendradarbiaujame su kultūros skyriumi. Ankstesniais metais vėjo malūnėlius darėme su vienos klasės mokiniais, o šiemet, kadangi esu ir Dienos veiklos centro koordinatorė, juos per dvi popietes pagaminome su savanoriais mokiniais. Ilgai neužtrukome, nes vaikai jau turi patirties, vieni kitus pamoko ar primena, jeigu kuris yra pamiršęs. Anksčiau malūnėlių neskaičiuodavome, o šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga padarėme 100 vėjo malūnėlių“, – sakė mokytoja.
Trispalvė iš vėjo malūnėlių sudėliota prie kaimo centre esančios Gedimino Staškausko skulptūros „Knygnešys“. „Ši Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui skirta skulptūra kaime buvo pastatyta 2009 metais. Prie jos minime Kovo 11-ąją, Liepos 6-ąją giedame Tautišką giesmę. Ši mūsų pilietinė akcija, suvienijanti visą kaimo bendruomenę, kurios metu ir maži, ir dideli kaimą papuošia išskirtine trispalve, anksčiau taip ir vadinosi „Trispalvė iš vėjo malūnėlių“. Šiemet ją pavadinome „Brangiausios spalvos“ – pagal visiems lietuviams žinomą patriotinę to paties pavadinimo dainą, kurią Kovo 11-ąjai skirtame renginyje visi kartu pirmą kartą ir padainuosime“, – pasakojo V. Keblienė.
Didžiuotis, kad yra lietuviai, labai mylėti savo Tėvynę paragino ir su artėjančia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena taip pat pasveikino Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė, mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Loreta Žiliuvienė.

Skaityti 352 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje