Atvėrė sielą muzikai ir žodžiams Pirmo puslapio

  • %PM, %23 %644 %2018 %14:%Kov

Laura POVILAITIENĖ

Kretingos kultūros centro Raguviškių skyriaus vedėja

Kretingos rajono kultūros centro Raguviškių skyriuje įvyko Raguviškių kūrėjų vakaras „Atverkime sielą muzikai ir žodžiams“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienai paminėti.
Skambant dainai „Vėjas iš jūros“, kurią atliko Raguviškių kaimo vokalinis ansamblis „Raguva“, parodų salėje atidaryta keturių kaimo kūrėjų – Virginijos Barzdžiuvienės, Laimutės Kasparavičienės, Ievos Mortos Merkelienės ir Daivos Gliožerienės – darbų paroda. Po to visi svečiai pakviesti į didžiąją salę, kurioje juos pasitiko moterų ansamblis „Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio.
Vakaro metu Kretingos kultūros centro Raguviškių skyriaus vedėjos Lauros Povilaitienės kalbinami kaimo kūrėjai – chorvedys ir kompozitorius A. Žilys, tautodailininkė V. Barzdžiuvienė, rankdarbių kūrėjos I. M. Merkelienė ir D. Gliožerienė, tapytoja ir rašytoja L. Kasparavičienė bei atlikėjas Antanas Čapas – pasidalino savo gyvenimo istorijomis. Žiūrovams suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su kiekvienu kaimo kūrėju bei sustabdytas jų gyvenimo akimirkas išvysti nuotraukų koliažuose.
A. Žilys prisiminė Raguviškiuose praleistą vaikystę, V. Barzdžiuvienė papasakojo apie savo meilę ne tik moliui, bet ir gamtai, I. M. Merkelienė atskleidė savo rankdarbių įkvėpimo šaltinius, D. Gliožerienė prisiminė praėjusių metų rudens derliaus šventę, kurioje jos iš klevo lapų sukurta apranga laimėjo pirmąją vietą. L. Kasparavičienė, pristatydama savo knygą „Aš gyvenu“, sveikino Lietuvą savo sukurtomis eilėmis. Dainininkas A. Čapas, dainavęs legendiniame ansamblyje „Nerija“, papasakojo, kodėl sportą išmainė į muziką ir kaip įsiliejo į muzikos pasaulį.
Susirinkusiesiems koncertavo Kretingos rajono kultūros centro Raguviškių skyriaus vokalinis ansamblis „Raguva“, kapela „Žalgiriečiai“, o vakarą vainikavo A. Čapo koncertas.
Nuoširdžiai dėkojame visiems renginyje dalyvavusiems Raguviškių kaimo kūrėjams, Raguviškių kaimo bendruomenės pirmininkei Daivai Dirmeitienei, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Raguviškių filialo vyresn. bibliotekininkei Redai Čepienei ir visiems kitiems, padėjusiems organizuojant renginį.

Skaityti 457 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje