Savireklama

Metodinėje dienoje – pažintis su „Kimochis“ Pirmo puslapio

  • %AM, %01 %463 %2018 %10:%Bal

Renata BAČIULIENĖ

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Kretingos lopšelyje-darželyje ,,Voveraitė“ buvo susirinkę ikimokyklinio ugdymo pedagogai iš visos Klaipėdos apskrities. „Voveraitės“ kolektyvas organizavo metodinę dieną „Socialinių – emocinių įgūdžių lavinimas ikimokykliniame amžiuje per žaidimą su Kimochis žaislais“.
Šiuolaikiniame pasaulyje socialiniai-emociniai gebėjimai yra svarbesni už intelektinius gabumus. Emocinis intelektas padeda mums suprasti ir kontroliuoti savo bei kitų jausmus. Yra manančių, kad tai įgimta savybė, tačiau mokslininkai jau įrodė, kad šį gebėjimą galima išugdyti. Kretingos lopšelyje-darželyje „Voveraitė“ jau ketvirtus metus įgyvendinama socialinio-emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochis“. Ši programa moko vaikus įvardyti ir kontroliuoti savo jausmus, tinkamai parinkti balso toną, kūno kalbą, gerbti save ir aplinkinius.
„Voveraitės“ auklėtojos su kolegėmis dalijosi gerąja darbo patirtimi. Atviras veiklas „Socialinių – emocinių įgūdžių lavinimas per žaidimą su Kimochis žaislais“ su 4–6 metų vaikais vedė auklėtoja metodininkė Lina Beniušienė, su 2–4 metų vaikais – vyresnioji auklėtoja Renata Bačiulienė. Direktorė Jolanta Rimkienė skaitė pranešimą „Socialinis – emocinis ugdymas“ .
Antroji metodinės dienos dalis tęsėsi Kretingos rajono švietimo centre, kur seminarą „Socialinių – emocinių įgūdžių lavinimas per žaidimą su Kimochis žaislais“ skaitė lektorė Všį „Prasminga vaikystė“ direktorė bei įkūrėja Gintarė Visockė-Vadlugė. Seminaro dalyviai taip pat turėjo galimybę išgirsti pranešimą „XXI amžiaus įgūdžiai ir jų svarba vaikams“, kurį skaitė „Edukaciniai.lt“ direktorė Julija Beganska, susipažinti su kruopščiai atrinktais, pagal ugdomus įgūdžius, amžių ir kategorijas suskirstytais bei ugdymo ekspertų įvertintais žaislais bei žaidimais.
Pasisemti pedagoginės patirties atvyko net 26 auklėtojos ne tik iš įvairių Kretingos rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų, bet ir iš visos Klaipėdos apskrities. Veiklų aptarimo metu pedagogės diskutavo socialinio-emocinio ugdymo temos svarba, dėkojo atviras veiklas vedusioms auklėtojoms, žadėjo ne vieną idėją pritaikyti ir savo darbe.

Skaityti 1133 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje