Spausdinti šį puslapį

Jaunųjų kūrėjų popietėje – eilės žemaitiškai Pirmo puslapio

  • %AM, %21 %486 %2018 %10:%Bal

 

Arina PRIŽGINAITĖ

Mokytoja

Tarptautinė vaikų knygos diena Kartenos mokyklos Edukacijos centre paminėta jaunųjų kūrėjų popiete, kurią surengė bibliotekos vedėja Alvyra Bončkienė. Joje dalyvavo Žemaitijos regiono mokinių konkurso „Koram žemaitėška“ laureatai.
„Žodis – pradžių pradžia. Kelionė į knygų ir kūrybos pasaulį prasideda nuo pirmosios vaikystėje perskaitytos knygelės“, – teigė renginio organizatorė. A. Bončkienei pritarė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Prižginaitė, kuri atskleidė, kad jai, pradinukei, labiausiai patikusi V. Pietario knygelė „Lapės gyvenimas ir mirtis“, Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“ ir A. Puškino „Pasaka apie carą Saltaną“. Mokytoja vaikams linkėjo draugauti ne tik su išmaniosiomis technologijomis, bet ir su knygomis.
Žodžio meistrų šventėje pasirodė ir gimtosios tarmės puoselėtojai, Žemaitijos regiono mokinių konkurso „Koram žemaitėška“, kovo pradžioje vykusio Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, laureatai ir dalyviai. Mūsų mokyklos ketvirtokė Gabrielė Mataitytė perskaitė pasakojimą „Kalēlė Čita“, 9 kl. mokinė Ingrida Juškaitė – pasakojimą „Mona babītės prisimėnėma“, o trečiokas Jokūbas Domarkas paporino istoriją apie stebuklingą maišelį.
Popietės dalyviai atidžiai klausėsi ir talentingos jaunosios kūrėjos Alvydos Jedenkutės (9 kl.). Alvyda perskaitė savo kūrybos esė „Užsimerkiu. Akimirką...“.
Rajono meninio skaitymo konkurso dalyvė Arvydė Paulauskaitė (7 kl.) raiškiai skaitė ištrauką iš Unės Kaunaitės romano „Laiškai Elzei“.
„Deimantas yra tikras deimantas“, – taip apie ketvirtoką Deimantą Metrikį kalbėjo renginio vedėja A. Bončkienė. Berniukas dainuoja, kuria eiles, o šiais metais 1–4 klasių mokinių rajono meninio skaitymo konkurse užėmė III vietą. Jaunasis literatas raiškiai skaitė jam patikusį Giedrės Rakauskienės kūrinį „Dramblys ir antis“.
Jaunųjų kūrėjų popietės metu padėkos raštais pagerbti konkurso „Auginu knygų medį“ nugalėtojai. Apie kūrybos ir skaitymo reikšmę renginio dalyviams kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja, neformaliojo švietimo organizatorė Vitalija Brunalienė.

Skaityti 966 kartai Atnaujinta %AM, %21 %520 %2018 %11:%Bal