Išrinkta saugiausia rajono ikimokyklinė įstaiga Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %576 %2018 %12:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ įvyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto konkurso „2018 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ rajono etapas. Jame dalyvavo ir dėl šio vardo varžėsi penkios rajono ikimokyklinės įstaigos. Saugiausia pripažinta ir rajonui apskrities konkurse atstovaus Kurmaičių pradinė mokykla.
Konkurso tikslas – skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikus supažindinti su pagrindiniais Kelių eismo taisyklių reikalavimais, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime, skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių ir policijos bendravimą bei bendradarbiavimą.
Konkurse galėjo dalyvauti visų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės, paraiškas užpildė ir organizatoriams pateikė penkios: lopšeliai-darželiai „Žilvitis“, „Ąžuoliukas“ ir „Pasaka“, Marijos Tiškevičiūtės mokykla ir Kurmaičių pradinė mokykla.
Saugiausia ikimokyklinė įstaiga rinkta vertinant dvi konkurso užduotis. Vieną kovo rytą prie kiekvienos konkurse dalyvaujančios įstaigos policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu vertino, ar tėveliai vaikus į įstaigą atveža saugiai, nepažeisdami Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Kaip šias taisykles moka, ar jų paiso, šią savaitę turėjo pademonstruoti ir patys vaikai.
Iš penkių 6–7 metų auklėtinių sudarytos komandos turėjo prisistatyti, vaikų teorinės ir praktinės žinios patikrintos dėliojant dėlionę, magnetinėje lentoje dviratininkui ir dviračiui paskiriant jų „atributus“. Konkurso dalyviams taip pat reikėjo parodyti, kaip jie moka saugiai pereiti ar paspirtuku važiuoti per perėją, vaizdo filmuke pakomentuoti, koks eismo dalyvis kelyje blogai elgiasi. Surengta ir sporto rungtis – teko važiuoti paspirtuku prieš tai greitai ir taisyklingai užsidėjus šalmą bei šviesą atspindinčią liemenę.
Dalyvius vertino Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Ričardo Kačino vadovaujama komisija, kurioje buvo bendruomenės pareigūnės Jūratė Kazlauskienė ir Gitana Macienė, Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Jolanta Jurgutienė, policijos rėmėja Karolina Skėrytė, o talkino M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto III kurso studentės Rūta Šiaulytė ir Joana Dilginaitė.
Konkurso dalyvius sveikinęs R. Kačinas ragino juos nieko nebijoti, drąsiai atlikti užduotis, atsakyti į klausimus, įrodyti, kad yra saugiausios ikimokyklinės įstaigos atstovai. Daug gerų emocijų ir sėkmės linkėjo ir „Žilvičio“ direktorė Birutė Ėvaltienė.
O drąsos įkvėpė ir linksmai nuteikė netikėtai į salę paspirtuku įsiveržęs ir visiems trauktis iš kelio reikalavęs Nežiniukas (auklėtoja Vilma Balsevičienė). Neklaužadą sustabdę renginio šeimininkas Šviesoforas (auklėtoja Laimutė Vasiliauskienė) ir policijos bei vaikų draugas Amsis jam patarė jungtis prie konkurso dalyvių ir iš jų išmokti Kelių eismo taisykles, kad žinotų, kaip saugiai elgtis kelyje.
Susumavus policijos vykdytos prevencinės priemonės, komandų prisistatymo, sportinės rungties, teorinio bei praktinio žinių patikrinimo rezultatus paaiškėjo, kad saugiausia rajono ikimokyklinė įstaiga yra Kurmaičių pradinė mokykla. Jos komanda Kretingai atstovaus gegužės 10 dieną vyksiančiame Klaipėdos apskrities konkurse, kur dėl teisės vadintis saugiausia apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaiga varžysis komandos iš visų apskrities savivaldybių.
Visos rajono konkurse dalyvavusios komandos apdovanotos Savivaldybės Švietimo skyriaus ir policijos komisariato įsteigtais prizais.
„Norime padėkoti visoms ugdymo įstaigoms, kurios dalyvavo konkurse, kurioms rūpi vaikų saugumas, o „Žilvičio“ bendruomenei, darželio direktorei – už šiltą ir svetingą priėmimą, konkursui suteiktas patalpas, jų paruošimą užduotims“, – sakė komisijos nariai.

Skaityti 1683 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje