Keliavo į profesiją ir ją „pasimatavo“ Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %676 %2018 %15:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Viešosios įstaigos Kretingos technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė ir šiemet tęsė daug metų puoselėjamą tradiciją – būsimus moksleivius pakvietė į Atvirų durų dieną. Joje apsilankiusių Kretingos ir aplinkinių rajonų dešimtokų bei dvyliktokų laukė kelionė į profesiją: šešiose stotelėse moksleiviai turėjo galimybę ne tik sužinoti, kokias profesijas mokykloje galima įsigyti, bet ir prie jų prisiliesti, jas išbandyti.
„Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo stotelėje“ susipažinta su pagrindiniais įrankiais, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojai mokė dekoruoti pieštukus, kurti gėlių kompozicijas. Augalai sodinti net... į knygą. „Tokią kompoziciją galima susikurti iš jau nebenaudojamos knygos. Jos vidus išpjaunamas, padengiamas plėvele ir sodinami drėgmei nereiklūs augalai. Taip knyga gyvena antrąjį gyvenimą ir tuo pačiu originaliai papuošiama gyvenamoji aplinka“, – sakė dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo profesijos mokytoja Jurgita Ignotienė.
Mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Ritos Andrijauskienės teigimu, ši profesija pastaruoju metu – itin paklausi. „Darbdaviai neduoda ramybės, teiraujasi dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo. Kad profesionalai sutvarkytų aplinką, nori ir ūkininkai, jų skambučių taip pat nemažai sulaukiame. Visų norų patenkinti negalime, nes neturime tiek moksleivių. Labai kviečiame mokytis šios specialybės: baigusieji dešimt klasių dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo profesijos mokosi trejus metus ir kartu įgyja vidurinį išsilavinimą, baigusieji dvylika klasių – vienerius metus“, – kalbėjo R. Andrijauskienė.
„Logisto-ekspeditoriaus stotelėje“ Atvirų durų dienos dalyviams teko rasti optimalų maršrutą Lietuvos žemėlapyje ir pasirinkus kelią bei transporto priemonę iš vieno krašto į kitą „nuvežti“ krovinį, „Stalo serviravimo stotelėje“ mokytasi serviruoti stalus įvairioms šventėms, „Virėjo ir konditerio specialybės stotelėje“ pjaustytos daržovės, atpažinti prieskoniai, buvo galima konditeriniu švirkštu sausainį pasipuošti kremu ir čia pat degustuoti. Smaližius viliojo mokyklos konditerių kepiniai: keksiukai, sausainiai, kibinai, išalkusieji skrandį pildė šašlykais. Visi svečiai vaišinti žirnių koše su spirgučiais bei sultimis, spaustomis iš mokyklos sodo obuolių.
„Mechanizacijos skyriaus stotelėse“ būsimi mokiniai taip pat turėjo progos virinti, kalti ir gaminti šaltkalvystės gaminius, tiesinti, glaistyti, šlifuoti metalą, montuoti padangas. Visi stebėjosi stotelėje išvydę energingai besisukinėjančią automobilį remontuojančią merginą. „Simona yra antrakursė. Kai atėjo mokytis ir pasirinko būtent šią specialybę, bandyta ją perkalbėti, bet nesutiko. Merginą grupėje turime po dvidešimties metų pertraukos, dėl to tvarka ir drausmė – ideali. Vaikinai daug kultūringesni, jeigu kas nesiseka net mažiau keikiasi, nes mergina šalia“, – juokėsi technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijos mokytojas Petras Gritėnas.
Kaip ir kasmet, norintieji galėjo pavažinėti traktoriumi, išmėginti figūrinį važiavimą automobiliu, dalyvauti sporto, karaokė varžybose.

„Į Atvirų durų dieną atėjusiems vaikinams ir merginoms pirmiausiai buvo pristatytos mokymo programos, apie profesijas kalbėjo ir patys moksleiviai. Paskui amatai ir profesijos demonstruoti lauke, kad būtų galima prie jų prisiliesti ir net „pasimatuoti“ – apsivilkti aprangą, pasiimti į rankas įrankius, o tada ir prie specialios foto sienelės įsiamžinti, – pasakojo R. Andrijauskienė. – Profesijų stoteles pasirinkome siekdami, kad būsimi moksleiviai susipažintų su visoms profesijomis, kurias mokykloje galima įsigyti, o ne su viena, kurią galbūt ketina pasirinkti. Šis sumanymas, kaip jau anksčiau įsitikinome, tapo smagia atrakcija – norėdami gauti antspaudą, patvirtinantį, kad su viena ar kita profesija susipažinta, jaunuoliai turėjo atlikti praktines užduotis. Surinkusieji visus antspaudus gavo kuponą priedui prie pirmos stipendijos gauti. Žodžiu, visiems ši diena buvo smagi pažinties, naujos patirties ir galbūt tolesnės draugystės pradžios diena“.
Pasak R. Andrijauskienės, Atvirų durų dienos labai pasiteisina – rugsėjį atliekama moksleivių apklausa parodo, kad 50 proc. moksleivių mokyklą pasirinkti paskatino būtent pažintis su profesijomis per Atvirų durų dieną. Jeigu būtų norinčių, mokinius mokykla priimtų bei su profesijomis, kurias galima įsigyti, supažindintų ir kitu laiku, tik reikia iš anksto paskambinti ir viską sutarti. O skambinti galima telefonais 8 445 579308 arba 8 686 21651
Kalbinti į Atvirų durų dieną atvažiavę mokiniai ir juos lydėję pedagogai Kretingos technologijų ir verslo mokyklos bendruomenei negailėjo pagyrų: „Renginys fantastinis. Kūrybinga, patrauklu, išradinga. Taip ir norisi būti šio kolektyvo dalimi. Be to, čia paruošti specialistai, kiek teko girdėti, lengvai įsidarbina, o šiandien tai yra labai aktualu“, – darniai tvirtino kalbinti moksleiviai iš Skuodo rajono Aleksandrijos, Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro, M. Daujoto pagrindinės mokyklos, S. Daukanto progimnazijos, Palangos V. Jurgučio mokyklos ir kt.
Svečiai išleisti su lauknešėliais – mokyklos moksleivių keptais saldumynais.

*
Atvirų durų dienos metu būsimi mokiniai sužinojo, kad mokykloje galima įsigyti ne tik profesiją, vairuotojo teises, bet ir vidurinį išsilavinimą. Gerai besimokantiems ir pamokas lankantiems drausmingiems mokiniams mokama diferencijuota stipendija, neturintiems kur gyventi suteikiamas bendrabutis.
Kretingos technologijos ir verslo mokykloje mokiniai, baigę 10 klasių ir siekiantys įsigyti vidurinį išsilavinimą mokyklos technologinio profilio gimnazijoje, gali įsigyti automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, logisto ekspeditoriaus, virėjo, padavėjo ir barmeno, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo išsilavinimą, mokslo trukmė – 3 metai. Baigusieji 12 klasių – suvirintojo, virėjo, konditerio, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, logisto ekspeditoriaus specialybę (mokymosi trukmė – 1 metai) ir kt.
Šiuo metu mokykloje mokosi daugiau kaip 300 mokinių iš Kretingos, Klaipėdos, Skuodo rajonų, Šventosios, Palangos ir kitų miestų. Jiems žinias perteikia trys dešimtys pedagogų.
Norinčiųjų stoti mokytis į šią mokyklą dokumentai bus priimami nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 dienos kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 valandos.

Skaityti 947 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje