Savireklama

Žinių loterijos savaitė Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %429 %2018 %09:%Gegužė

 

Danutė RAMONIENĖ

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo skyriuje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta projektui „Žinių loterija“ baigti. Renginys buvo skirtas jaunimo 9–10 klasių mokiniams, siekiant juos labiau sudominti mokomųjų dalykų gudrybėmis, naujomis žiniomis, motyvuoti. Renginį inicijavo vyr. matematikos mokytoja Julė Gribytė, vyr. informacinių technologijų mokytoja Danutė Ramonienė ir ekonomikos mokytoja Rasa Gadeikytė. Visą savaitę mokykloje mokiniams buvo pardavinėjami loterijos bilietai. Bilieto kaina – teisingas atsakymas į ištrauktą klausimą. Mokytojai iš savo dėstomų dalykų paruošė įvairiausių klausimų, tad jaunimiečiai nežinomų atsakymų galėjo ieškoti internete, bibliotekoje, vadovėliuose, klausti mokytojų ar draugų. Prizas laukė ne tik atspėjusio keturis laiminguosius skaičius iš dvidešimties, bet ir daugiausiai bilietų „nupirkusio“ mokinio.
Norėdami įgyti daugiau istorinių žinių, netradicinio ugdymo dieną į mokyklą pasikvietėme svečią, etninės kultūros puoselėtoją, ekspedicijos „Misija Sibiras 17“ dalyvį Aurimą Rapalį.
Iš 908 anketas pildžiusių žmonių tik 16-ai nusišypsojo laimė dviem savaitėms išvykti už 6000 km nuo Lietuvos. Į šią komandą buvo atrinktas ir A. Rapalis, savanoris nuo Kretingos krašto, Salantų miestelio. Ekspedicijos dalyviai keliavo traukiniu į Maskvą, vėliau lėktuvu skrido į Irkutską. „Misija Sibiras 2017“ metu savanoriai aplankė ir tvarkė 9 kapavietes, pastatė 9 kryžius, daug keliavo pėsčiomis ir įvairiomis transporto priemonėmis, susitiko su tremtiniais, jų palikuoniais. Ekspedicijos dalyviai kapinių ieškojo vietovėse, kurių dalies žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai keliavo pėsčiomis – nužygiavo daugiau nei 100 kilometrų nepalankiomis sąlygomis.
Esame dėkingi Aurimui, kad jis skleidžia savo patirtį, dalinasi įspūdžiais su mokyklos bendruomene, kad mūsų mokiniai turėjo galimybę išklausyti kitokią, netradicinę istorijos pamoką.
Kitos šios dienos pamokos taip pat buvo netradicinės: įdomūs fizikos eksperimentai, chemijos bandymai, biologijos mokslo tyrinėjimai per mikroskopą, sportiniai užsiėmimai ir išbandymai. Visus suintrigavo fizikos mokytojo Zenono Vičiulio bandymai. Į sandarų puodą buvo sudėti mokinių ir mokytojų telefonai. Likusieji bandė prisiskambinti į šiuos telefonus, bet nepavyko. Chemijos mokytoja Lijana Galdikienė su mokiniais atliko bandymus su įvairiomis medžiagomis, susidomėję stebėjome, kaip, panaudojant tam tikras medžiagas ir vandens buteliuką, pripučiamas paprastas balionas. Įvairiausių bandymų galima prisižiūrėti interneto tinklalapiuose, bet visai kas kita juos atlikti pačiam ar stebėti iš arti, išklausyti mokytojų paaiškinimų, suprasti vykstančio eksperimento ar reiškinio esmę. Aktyviausiai netradicinėje ugdymo dienoje dalyvavę mokiniai apdovanoti saldžiais prizais.
Netradicinio ugdymo dienos suaugusiųjų ir jaunimo klasių mokiniams dažnos, nes siekiama sudominti mokomaisiais dalykais, mokytojai skatinami pamokas organizuoti kūrybiškai, netradicinėse erdvėse. Netradicinio ugdymo dienos planuojamos iš anksto, organizuojamos dažniausiai vieną kartą per mėnesį, jų metu integruojamos kelių dalykų pamokos. Netradicinio ugdymo dienų metu mokykloje dažni įvairūs svečiai.

 

Skaityti 886 kartai Atnaujinta %AM, %23 %446 %2018 %09:%Gegužė

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje