Kretingos vaikai bėgo už Mozambiko vaikus Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %523 %2018 %11:%Gegužė

 

Laima STONKUVIENĖ

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui ir UNICEF Lietuva 25-mečiui skirtas vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ praėjusį savaitgalį pirmą kartą surengtas Kretingoje. Bėgime Vasaros estradoje dalyvavo beveik 950 mažųjų kretingiškių, dėl bado išsekusiems Mozambiko vaikams suaukota 4 tūkst. 720 eurų.
„Jau tradicija tapęs bėgimas šiais jubiliejiniais Lietuvai ir UNICEF metais vyksta penkiuose šalies miestuose. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp jų yra ir Kretinga. Svarbiausia žinia, kurią norime jums įdėti į širdį, ta, kad kiekvienas šiandien bėgime dalyvavęs vaikas yra didvyris, nes išgelbėjo 3 Mozambiko ar Malavijos vaikų gyvenimus. Visų pasaulio vaikų vardu ačiū mažiesiems kretingiškiams, ačiū Kretingai!“ – bėgimo dalyvius pirmasis pasveikino renginio vedėjas Donatas Žilinskas. Mažuosius bėgikus, jų tėvelius taip pat sveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, Jungtinių Tautų vaikų fondo Lietuvos nacionalinio UNICEF komiteto valdybos pirmininkas, Kretingos rajono garbės pilietis, prof. Vladas Algirdas Bumelis, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Gražaus bėgimo ir ištvermės karštą dieną bėgikams linkėjo ir UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė bei būrys į Kretingą atvykusių žinomų žmonių, šio bėgimo ambasadorių: dainininkai Vaidas Baumila, Jurgis Brūzga, Petras Daunys, muzikiniame projekte „X-Faktorius“ išgarsėjusi Marija Grabštaitė, aktorės Virginija Kochanskytė ir Valda Bičkutė, „Mis Lietuva 2014“ nugalėtoja, šokėja Agnė Kavaliauskaitė, poetas Mindaugas Valiukas bei renginių organizatorius Remigijus Žiogas.
„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Kretinga yra tas miestas, kuriame kartu su dar keturiais Lietuvos miestais – Kaunu, Klaipėda, Druskininkais ir sostine Vilniumi – šiemet organizuojamas UNICEF vaikų bėgimas. Nėra gyvenime nieko prasmingiau nei dalintis tuo, ką turime, su tais, kurie jaučia nepriteklių. Ačiū, kad tai suprantate, kad esate tokie aktyvūs šios gerumo iniciatyvos dalyviai“, – kalbėjo J. Mažeika.
V. A. Bumelis prisipažino, kad jam, kaip Kretingoje gimusiam ir čia užaugusiam, malonu matyti tiek daug jaunų žmonių, vilkinčių mėlynus marškinėlius, suprantančių dalijimosi svarbą ir prasmę. „Ir Biblijoje parašyta, kad viskuo, ko turime daugiau, turime dalintis su tais, kurie turi truputį mažiau. Didžiuojuosi, kad UNICEF bėgimas vyksta Kretingoje, ir aš galiu čia dalyvauti. Nuoširdžiai dėkoju Kretingos rajono savivaldybės vadovams, kurie palaikė šią iniciatyvą ir ryžosi UNICEF bėgimą organizuoti Kretingoje“, – sakė V. A. Bumelis.
Po bėgimo ambasadorių palinkėjimų ir himno, kurį sugiedojo M. Grabštaitė ir V. Baumila, specialiais UNICEF marškinėliais pasipuošę vaikai stojo prie starto linijos. Pagal amžių bėgikai buvo suskirstyti į grupes: 2–4, 5–6, 7–8 bei 9–14 metų ir turėjo įveikti 200, 500 metrų ar vieno kilometro distancijas. Po bėgimo kiekvienam įteiktas aukso spalvos medalis.
UNICEF vaikų bėgimą Kretingoje vainikavo kvietimas sukurti dovaną sau ir pasaulio vaikams. Grojant UNICEF ambasadorės P!NK dainai „What about us“, bėgimo dalyviai nusifilmavo pirmajame UNICEF muzikiniame vaizdo klipe Lietuvoje. To dalimi taps ir kitų miestų UNICEF bėgime dalyvavę vaikai, o sukurtas įspūdingas vaizdo klipas rugsėjį bus pristatytas visam pasauliui.
Po bėgimo vaikų laukė pramogos įvairiuose, specialiai jiems surengtuose užsiėmimuose, mažieji piešė palinkėjimus šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.
UNICEF vaikų bėgimą Kretingoje parėmė Kretingos rajono savivaldybė bei būrys verslininkų.

Skaityti 1203 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje