„Džokerio naktis“ bibliotekoje Pirmo puslapio

  • %AM, %13 %384 %2018 %08:%Birž

„Visą naktį juokausime, žaisime įvairiausius žaidimus bei žiūrėsime fantastiškus filmus ir animacinius filmukus“, – taip Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvės jaunimui „Savas kampas“ vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė kvietė jaunimą dalyvauti Džokerio naktyje. Visą naktį bibliotekoje šurmuliavo 29 jaunuoliai iš Kretingos rajono ugdymo įstaigų. Visi jie susirinko dėl vieno tikslo – aktyviai, turiningai ir įdomiai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų.
Renginiui organizuoti buvo pasitelkti ir savanoriai, viena jų Agnė Dubinskaitė pasakojo, kad šiuolaikinis jaunimas leidžia laisvalaikį labai „įdomiai“ – sėdi prie kompiuterių ir valgo. „Mano nuomone, pagrindinė priežastis nieko neveikti yra ta, kad jie mano, jog Kretingoje nėra ko veikti. Bet tas „kietasis“ jaunimas, kuris ieško, ką veikti, įdomios veiklos ir randa“, – sakė Agnė.
Filmų nakties iššūkiais pasidalino renginio organizatorė Gabrielė Jokubauskaitė: „Nė viena idėja, mintis neapsieina be iššūkių ir „Džokerio naktis“ tikrai nebuvo išimtis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad suorganizuoti renginį jaunimui yra labai paprasta, tačiau vien didelio noro neužtenka. Teko ne vieną valandą sukti galvą, kiek laiko galėtų užimti tam tikras užsiėmimas, kokia mums prieinama patalpa būtų geriausia tam tikrai veiklai. Svarbiausia, kad patys turėjome išbandyti keletą žaidimų ir veiklų, jog įsitikintume – mūsų pasirinkimas tikrai patiks jaunimui ir bus priimtinas. Be viso to, renginys neapsiėjo ir be nuostabių dekoracijų, bibliotekos erdves puošė keliasdešimt ar net keli šimtai šypsenėlių! Renginio metu taip pat kilo keletas iššūkių, teko improvizuoti, nes neįmanoma visko idealiai suplanuoti ir laikytis grafiko. Tačiau planas, kurį pasiruošėme iš anksto, išgelbėjo mus nuo visiško chaoso. Renginio metu teko žaibiškai sugalvoti papildomų veiklų ar žaidimų ir sugebėti reaguoti į kiekvieno dalyvio norus, kadangi tam pasiruošti mes tiesiog negalėjome. Nepaisant visų sunkumų ir iššūkių, dalyvių šypsenos atpirko visą mūsų vargą“.
Apie tai, ką jaunimas veikė naktį bibliotekoje, pasakojo „Džokerio nakties“ organizatorius Vygantas Šeputis: „Žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus, taip pat leidome laiką mažose grupelėse, kur galėjome vienas kitą pažinti labiau, žiūrėjome filmus, šokome, dainavome ir smagiai leidome laiką“. Pasak Vyganto, įspūdį paliko tai, kad tokius renginius organizuojame ne pirmą kartą ir dalyvių kaskart susirenka vis daugiau ir, svarbiausia, visi draugiški.
Paklaustas, ar labiau patinka organizuoti, ar dalyvauti, Lukas Savickas sakė: „Patinka man ir organizuoti, ir dalyvauti, nes viskas susiję su tokia veikla, kuri mano širdžiai yra artima ir reikalinga. Tačiau manau, jog paslaptis slypi veiklų planavime ir jų įgyvendinime, žinoma, ir rezultate, bet šypsenos yra geriausias atpildas, skatinantis tuo užsiimti“.
Vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė mano, kad tokiame renginyje jaunimas laiką leidžia prasmingai. Jos nuomone, būtina sudaryti galimybę jaunimui imtis iniciatyvos ir organizuoti renginius, kad jie pajustų atsakomybės jausmą, išmoktų dirbti komandoje, galėtų analizuoti, kas pasisekė gerai, o kas ne taip gerai, pasimokytų ne tik iš klaidų, bet ir įgytų daugiau patirties.

Inga TIREVIČIUTĖ
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai

Skaityti 1702 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje