Savireklama

Šimtukininkams palinkėjo gero skrydžio Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %371 %2018 %07:%Lie

 

Laima STONKUVIENĖ

Savivaldybėje praėjusį penktadienį pagerbti ir padėkos raštais apdovanoti abiturientai, už valstybinius egzaminus gavę aukščiausią įvertinimą – šimtą balų. Juos pasveikino ir padėkas bei dovanas įteikė meras Juozas Mažeika, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas, palaimino klebonas Antanas Blužas.
Į Savivaldybėje vykusią šventę aštuoni šimtukininkai pakviesti kartu su tėvais, susitikime dalyvavo ir mokyklų, kurias abiturientai baigė, direktoriai.
„Džiaugiuosi, kad į šalies šimtukininkų paradą su dešimčia šimtukų gražiai įsikomponavo ir aštuoni gabūs mūsų rajono moksleiviai, – šventę pradėjo J. Mažeika. – Vyrauja nuomonė, kad egzaminai – tam tikra loterija, kurioje galima išlošti arba pralošti. Tačiau aš manau, kad tokio laimėjimo jūs pasiekėte atkakliai mokydamiesi, per visus mokykloje praleistus metus kaupdami vis didesnį žinių bagažą. Didžiuojamės jumis, nes reprezentuojate ne tik savo šeimą, savo mokyklą, bet ir savivaldybę. Linkiu, kad momentinis pasiekimas labai pasitarnautų tolesniame gyvenimo kelyje. Dėkoju, žinoma, ir tėveliams, ir pedagogams, ir mokyklų vadovams, suteikusiems moksleiviams galimybę augti, tobulėti ir siekti pačių didžiausių aukštumų“.
Aukščiausius įvertinimus pelniusius abiturientus pavadinęs akademiniu elitu, V. Domarkas jiems linkėjo nepasiklysti gyvenimo keliuose, nuolat siekti rezultatų ir ragino sekti ankstesnių laidų šimtukininkų pėdomis. „Teko kalbėtis su buvusiu Simono Daukanto mokyklos mokiniu Pauliumi Drungilu – jis šiandien jau profesorius, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas“, – pasakojo V. Domarkas. Jo manymu, Švietimo skyrius galėtų sudaryti iš Kretingos kilusių garsių žmonių, kurie galėtų kraštiečiams būti pavyzdžiu, sąrašą. D. Skruibienė linkėjo būti atsakingais, siekti mokslo aukštumų ir grįžti į Kretingą. „Greičiausiai ne visi gabūs rajono moksleiviai liks studijuoti Lietuvoje, o išvykusiems į užsienį teks ir atsakomybė ne tik vien gerai mokytis, bet ir reprezentuoti savo šalį. Svarbiausia, kad pasisėmęs žinių, pažinęs kitas kultūras, jaunimas būtinai grįžtų namo kartu kurti Lietuvą“, – sakė D. Skruibienė.
Jaunus žmones ir tolesnį jų kelią palaiminęs Kretingos parapijos klebonas Antanas Blužas kalbėjo: „Žmonės skirtingi: gabūs ir negabūs, darbštūs ir tinginiai, linksmi ir paniurėliai. Jūs Viešpaties esate apdovanoti gabumais, tačiau Viešpats ir įspėja: kam daug duota, iš to daugiau bus ir pareikalauta. Būkite tam pasiruošę“.
Pristatydama šimtukininkus, Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė akcentavo, kad šiais laikais apskritai išlaikyti egzaminą ne taip jau ir lengva, tačiau šie moksleiviai nuosekliu darbu įrodė, jog pasiekti galima net ir labai gerų rezultatų. Mero padėkos ir dovanos bei gėlės įteiktos Pranciškonų gimnazijos moksleiviui Ričardui Kačerauskui, kuris šimtuką gavo už informacinių technologijų valstybinį egzaminą; Rimantui Narkui, Salantų gimnaziją baigusiam 2016-aisiais ir biologijos valstybinį egzaminą šiemet sėkmingai išlaikiusiam eksternu; J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos abiturientui Laurynui Pazdrazdžiui, šimtuką pelniusiam už informacinių technologijų valstybinį egzaminą; Pranciškonų gimnazijos moksleiviui Sauliui Rekašiui, gavusiam net du šimtukus – už informacines technologijas ir matematiką; taip pat du aukščiausius įvertinimus už anglų kalbą ir istoriją gavusiam Vydmantų gimnazijos abiturientui Gediminui Ruginiui (apdovanojimą atsiėmė vaikino mama); Pranciškonų gimnazijos moksleivei Kotrynai Rumšaitei, kuri šimtuką pelnė už lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą; Pranciškonų gimnazijos moksleiviui Karoliui Sabučiui – jis šimtą balų gavo už anglų kalbą; Pranciškonų gimnazijos moksleivei Monikai Žemaitytei, šimtuką pelniusiai irgi už anglų kalbą.
Visus šimtukininkus pasveikinusi J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė išsakė ir nuomonę, kad geriausių žodžių nusipelnė ir tie moksleiviai, kuriems iki šimto balų pritrūko labai nedaug. Ir J. Mažeika, ir D. Tranizienė pripažino, jog iniciatyva gera ir verta dėmesio. „Šiemet aukščiausius įvertinimus gavusius moksleivius sveikiname ir gero skrydžio linkime pirmą kartą. Kitąmet spręsime, gal reikėtų pagerbti visus abiturientus, gavusius įvertinimus nuo 90 iki 100 balų, tačiau olimpinių čempionų iš tikrųjų juk tebūna vienetai“, – sakė J. Mažeika.
D. Tranizienės teigimu, palyginti su ankstesniais metais, šimtukininkų rajone šiais metais sumažėjo daugiau negu perpus: pernai aukščiausiais balais buvo įvertintos 20-ies moksleivių žinios, užpernai – 19-os. „Tačiau šiemet galime pasididžiuoti didesniu būriu moksleivių, kuriems pritrūko truputėlio sėkmės, o tokių yra net 35, – sakė D. Tranizienė. – Iš viso šiemet egzaminus laikė 261 bendrojo ugdymo mokyklų bei 71 Kretingos technologijos ir verslo mokyklos moksleivių. 95 balus už egzaminą surinko 12 abiturientų, 96 balus – 8, 97 balus – 6, 98 balus – 6, 99 balus – 3. Daugiausia abiturientų šimtukininkų ir už valstybinius egzaminus gavusių aukščiausius 95–100 balų įvertinimus – Pranciškonų gimnazijoje – 29, J. Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje – 9, Vydmantų ir Salantų gimnazijose – 2, Darbėnų gimnazijoje – 1. Mažo žingsnelio iki šimtuko pritrūko dviem Pranciškonų gimnazijos abiturientams: 99 balus vienas gavo už anglų, kitas – už informacinių technologijų egzaminą, bei vienam J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleiviui – jis 99 balus gavo už anglų klabos egzaminą“.
Pirmąją šimtukininkų pagerbimo šventę Savivaldybėje primins bendra visų renginio dalyvių nuotrauka.

Skaityti 1180 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje