Savireklama

Kartenoje menininkai ieškojo naujų kūrybos prasmių Pirmo puslapio

  • %AM, %20 %284 %2018 %05:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Praėjusią savaitę Kartenoje vyko penktoji eksperimentinės inžinerijos stovykla “eeKūlgrinda”. Menininko Roberto Narkaus pakviesti į netradicinį plenerą šiais metais susirinko apie 50 svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš įvairių pasaulio šalių. Dvylika dienų trukusioje stovykloje svečiai susipažino su Žemaitijos krašto kultūros paveldu, Kartenos apylinkėmis bei vietos gyventojais. Nemažai čia sukurtų kūrinių vėliau eksponuojami parodose įvairiose pasaulio šalyse ir garsina Kretingos krašto vardą visame pasaulyje.
„EeKūlgirnda“ yra netradicinis renginys, nes jame kūrėjai ieško naujų išraiškos formų, eksperimentuoja įvairiais meno žanrais, plenere išvysi ne tik tapytoją ar skulptorių - čia susitinka k inžinieriai, filosofai, poetai, dainininkai, fotografai, animatoriai, programuotojai, biochemikai ir net verslo atstovai. Kasmet Kartenos apylinkėse vykstančiame plenere keičiasi ne tik dalyvių sudėtis, nuolat keičiasi ir pagrindinė renginio erdvė. Anksčiau vykę plenerai buvo organizuojami senoje troboje, Kartenos aerodrome, metalo laužo sąvartyne. Šiais metai stovykla įsikūrė ant Minijos kranto, šalia Kartenos maudyklos.
Menininkams įsikurti stovyklą padėjo karteniškis Sauliaus Barisas. Bendromis pastangomis įrengtoje stovykloje menininkai eksperimentavo, rašydami, kurdami video filmus ir iš Minijos iškastu moliu, lipdė šiam kraštui būdingus molio dirbinius. Plenero organizatorius R. Narkus „Švyturiui“ sakė, kad penktosios „eeKūlgrindos“ stovyklos tema Penktosios "Sveikas protas” Angliškas šio termino atitikmuo “Comonsense” taip pat gali būti verčiamas kaip bendras jausmas. “Mūsų kasdienybė dažnai suvaržyta išankstinių įsitikinimų, pramanytų taisyklių ir primestų vertybių, išgalvotų priešų. Sveikas protas dažnai yra pamirštamas, jis pasimeta vartotojiškų troškimų sūkuryje. Stovykla kviečia, stabtelti, susigaudyti atsakyti į klausimą kas iš tiesų yra svarbu. Mes nesiūlome pabėgti, priešingai kviečiame būti kartu - dalintis pareigomis, darbais ir džiaugsmais”,– „eeKūlgrindos“ filosofiją dėstė Robertas.
Ši stovykla ne tik padeda kūrėjams atrasti naujus įkvėpimo šaltinius, pajausti bendrystės dvasią ir kolegų paramą, tačiau kartu ir puikiai garsina Kretingos krašto vardą pasaulinėse parodų salėse. Pavyzdžiui, ankstesnėse „eeKūlgrindos“ stovyklose sukurtas muzikinis trumpo metražo filmas “Lenktynės”, šiais metais buvo pristatytas Londono, Romos galerijose, taip pat įtrauktas į keliaujančią Lietuvos šimtmetį žyminčią filmų programą.

Skaityti 909 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje