Spausdinti šį puslapį

Matematikų Pelėdas išsivežė klaipėdiečiai Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %555 %2018 %12:%Spa
I–II (9–10) gimnazijos klasių grupėje trečiąją vietą laimėjo Pranciškonų gimnazijos I komanda, kurios garbę gynė Kipras Melnikovas, Audrius Jurgutis, Gabrielius Rimkus ir Jurgis Adomaitis, o ruošė mokytoja Violeta Baltūsienė.  / Aisto Mendeikos nuotr. I–II (9–10) gimnazijos klasių grupėje trečiąją vietą laimėjo Pranciškonų gimnazijos I komanda, kurios garbę gynė Kipras Melnikovas, Audrius Jurgutis, Gabrielius Rimkus ir Jurgis Adomaitis, o ruošė mokytoja Violeta Baltūsienė. / Aisto Mendeikos nuotr.

Laima STONKUVIENĖ

17-ąjį kartą vykusioje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti stipriausi Kretingos rajono matematikai vėl turėjo pripažinti bendraamžių iš uostamiesčio pranašumą. Pagrindinį prizą – medinę Pelėdą – ir I-II (9-10), ir III-IV (11-12) gimnazijos klasių grupėse laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komandų moksleiviai, kuriuos ruošė mokytojos Vilija Šileikienė ir Roma Petrošienė.
J. Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vykusioje olimpiadoje iš viso dalyvavo 23 komandos iš Kretingos, Plungės, Šilutės rajonų, Palangos, Klaipėdos ir Gargždų. Trylika komandų varžėsi I-II (9-10) gimnazijos klasių, dešimt – III-IV (11-12) gimnazijos klasių grupėse. Komandą sudarė keturi mokiniai. Olimpiados užduotis ruošė Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto dėstytojai. Į renginį atvyko šios aukštosios mokyklos rektorius Donatas Jurgaitis, minėto fakulteto dekanas prof. dr. Darius Šiaučiūnas, Informatikos ir matematikos katedros dėstytojas dr. Vaidotas Kanišauskas bei tos pačios katedros docentė dr. Karolina Piaseckienė, pirmininkavusi ir vertinimo komisijai.
Komandos per dvi valandas turėjo išspręsti 10 uždavinių ir galėjo surinkti 40 taškų, darbus taisė moksleivius į olimpiadą atlydėję mokytojai. Kol mokiniai sprendė uždavinius, paskaitą mokytojams „Kitokia matematikos pamoka“ skaitė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Daiva Rimkienė, o kol buvo taisomi darbai, mokiniai susitiko su Šiaulių universiteto rektoriumi D. Jurgaičiu.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą I-II (9-10) gimnazijos klasių grupėje iškovojo
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda, surinkusi 35 taškus. Jai šiemet atiteko mažoji Pelėda – didžioji Pelėda pernai į Klaipėdą išskrido ir gimnazijoje liko visam laikui, nes šios mokyklos atstovai grupėje laimėjo jau trečią kartą. Komandą ruošė mokytojos Vilija Šileikienė ir Roma Petrošienė. Antrąją vietą užėmė mokytojos Laimutės Mockienės paruošta Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos komanda (30 taškų), trečiąją – Pranciškonų gimnazijos I komanda (26 taškai), kurios garbę gynė Kipras Melnikovas, Audrius Jurgutis, Gabrielius Rimkus ir Jurgis Adomaitis, o ruošė mokytoja Violeta Baltūsienė.
III-IV (11-12) gimnazijos klasių grupėje pirma, kaip ir pernai bei užpernai, buvo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda, kurią olimpiadai ruošė mokytojos Vilija Šileikienė, Roma Petrošienė ir Svetlana Mitkuvienė. Komanda surinko net 39 taškus iš 40 galimų, pereinamąjį prizą – Pelėdą – klaipėdiškiai išsivežė visam laikui.
Antrąją vietą, surinkę 29 taškus, užėmė Pranciškonų gimnazijos moksleiviai Arijus Rancas, Justina Baltrūnaitė, Simonas Baltūsis ir Melė Valkiūnaitė, komandą ruošė mokytoja Violeta Baltūsienė. Trečiąją vietą, atsilikę vos vienu tašku, laimėjo jaunieji J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos matematikai: Ema Miliūtė, Mantas Daukša, Matas Budrys ir Rokas Beržonskis. Jų mokytojas – Vytautas Narmontas.
Komandoms nugalėtojoms bei moksleivius ruošusiems pedagogams įteikti Šiaulių universiteto diplomai, padėkos raštai, dovanos, kvietimai į „Atostogų parką“, visiems olimpiados dalyviams – padėkos.
Olimpiados tikslas yra skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, loginį bei dedukcinį mąstymą, bendrąjį matematinį raštingumą ir matematinę kultūrą, surasti ir skatinti matematiką mėgstančius ir jai gabius mokinius; ugdyti mokinių gebėjimą dirbti komandoje ir prisiimti atsakomybę už atliktą darbą.

Skaityti 673 kartai