Savireklama

„Mirties grupės“ vaikus veda į pražūtį Pirmo puslapio

  • %PM, %17 %832 %2017 %18:%Kov

Internete pasirodė žinia, kad mokiniai pradėjo domėtis vadinamosiomis „mirties grupėmis", kurių šaknys – Rusijoje. Šis „judėjimas" turi daug pavadinimų: „Tichij dom" (tylus namas), „Dom kitov" (banginių namas), „Sinij kit" (mėlynasis banginis), „Pažadink mane 4.20", susikūrė juos pamėgdžiojančios grupės. Dauguma tokių grupių platina itin negatyvią informaciją ir emociškai sunkius tekstus, suicidines nuotraukas, dalijasi muzika.


Visų šių judėjimų esmė yra vaikus masinančių „specialių taisyklių" nustatymas – jie turi vykdyti tam tikras užduotis, dažniausiai susijusias su skausmo sau sukėlimu (pavyzdžiui, išsipjaustyti ant rankos banginį) ir atsiskaityti dėl jų savo „kuratoriui". Kuomet vaikas yra pakankamai paveiktas ir įtrauktas į veiksmą, o administratorius nusprendžia, kad „jau laikas", paaugliui yra išsiunčiamas vaizdo arba audio įrašas, kuriame yra koncentruotai išvardintos visos jo „problemos" ir kaip vienintelė galima išeitis yra įvardijama savižudybė.


Įsitraukę į žaidimą ir atskleidę savo tam tikrą asmeninę informaciją vaikai vėliau yra šantažuojami. Bandantiems pasitraukti iš ,,judėjimo" vaikams yra grasinama susidorojimu su jų artimaisiais. Pareigūnų teigimu, daugelis šių vaikų žalojimosi įrašų vėliau yra parduodami internete arba „Darknet" tinkle. Šio žaidimo sumanytojas jau pusę metų atlieka bausmę.
Specialistai, dirbantys savižudybių prevencijos srityje, tėvams rekomenduoja:


• atkreipti dėmesį ir domėtis, su kuo vaikas bendrauja internete, tikrinti vaiko socialinių tinklų paskyras ir grupes, kuriose jis yra užsiregistravęs, stebėti jų bendravimą socialiniuose tinkluose;
• prižiūrėti, kokią medžiagą vaikas viešina internete;
• pagal galimybes nustatyti „tėvų kontrolės" funkcijas visuose vaiko naudojamuose įrenginiuose;
• stebėti vaiko psichologinę būseną; tikrinti vaiko odos paviršių, ar ten nėra įvairių formų pjautinių pažeidimų;
• kilus įtarimui, kad vaikas dalyvauja žaidime, kreiptis pagalbos į psichologą, socialinį pedagogą, pranešti policijai, informuoti mokyklą.


Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu kalbėtis su vaiku, jį išklausyti, skatinti vaiką dalintis mintimis ir jausmais, padrąsinti, susidūrus su sunkumais, paprašyti pagalbos.


Įtarus, kad mokiniai įsitraukė į minėtus žaidimus, nedelsiant pranešti tėvams, policijai, VTAS, Ryšių reguliavimo tarnybai http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report#menu

Skaityti 1687 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje