Savireklama

Prieš patyčias – sportu ir žiniomis Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %383 %2017 %08:%Bal

Laima STONKUVIENĖ


Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė be patyčių“. Kretingoje ta proga surengtos tarpinstitucinės krepšinio 3x3 varžybos „Draugaukime...“ bei viktorina „Ateik. Sužinok. Varžykis“.
Kretingos sporto mokykloje vykusiose krepšinio varžybose dalyvavo 9 komandos: dvi iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Vydmantų gimnazijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariato, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklų.
Pirmąją vietą iškovojo Kretingos rajono policijos komisariato komanda, kurioje žaidė Kęstutis Monkus, Klaudijus Surplys, Dalius Daukantas, Nerijus Stonkus, antrąją – pareigūnų pranašumą turėjusi pripažinti Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos II komanda: Mantas Lieškūnas, Benas Montrimas, Kornelijus Stonkus, Milda Laureckienė. Trečiąją vietą laimėjo I tos pačios Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda, kurioje žaidė Egidijus Bučkus, Vygantas Kubilius, Eimantas Poškus.
Varžybas organizavo ir prizais – kamuoliais – visas komandas apdovanojo Savivaldybės Švietimo skyrius. Dalyvius sveikinęs Skyriaus vedėjas Antanas Sungaila pasidžiaugė, kad kasmet varžybose susitinka vis daugiau komandų, kad krepšinio dėka susidraugauja jaunimas ir pareigūnai. Tik pasigesta palaikymo komandų, kitąmet ketinama jas irgi kviesti aktyviai dalyvauti.
Turnyre dalyvavusių institucijų atstovai tikino, jog smagu su kolegomis, jaunimu susitikti neformalioje aplinkoje, ne tik pasivaržyti, bet ir pabendrauti. „Mūsų visų tikslas ne tik šią savaitę, bet ir visas dienas prisiminti, jog turime būti vienas kitam tolerantiški, pakantūs kito nuomonei. Su mūsų visų pergale!“ – varžybų dalyvius pasveikino Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.
Tarpinstitucinės krepšinio varžybos šiemet vyko jau septintąjį kartą.
Savaitei prieš patyčias paminėti buvo skirtas ir prevencinis konkursas „Ateik. Sužinok. Varžykis“, kurio tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi policijos veikla, siekti apsaugoti juos nuo nusikalstamų veikų ir administracinių teisės pažeidimų, smurto prieš vaikus, sudaryti galimybę tarpinstituciniam bendradarbiavimui.
„Smagu, kad savaitę prieš patyčias baigsime tokiu gražiu renginiu, kad šiemet kiekvienoje komandoje su vaikais yra ir jų mamos ar tėveliai. Mokėjimas ir žinojimas padeda įveikti pagundą tyčiotis, įžeisti, pasielgti blogai“, – sveikindamas viktorinos dalyvius sakė vieno iš organizatoriaus – Švietimo skyriaus – vedėjas Antanas Sungaila.
Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas linkėjo drąsiai reikšti mintis, nebijoti suklysti, nes varžytuvėse pralaimėjusių nebus – visi įgis tik dar daugiau žinių apie patyčių prevenciją ir kt.
Konkurse „Ateik, Sužinok. Varžykis“ dalyvavo Jokūbavo A. Stulginskio, Baublių, Grūšlaukės ir Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų, Vydmantų ir Darbėnų gimnazijų, M. Daujoto ir Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinių mokyklų bei S. Daukanto progimnazijos komandos. Jas sudarė penki 7-8 klasių mokiniai ir du tėvai. Konkursas buvo sudarytas iš dviejų dalių – teorinės ir sportinės. Teorinės dalies metu komandoms teko įveikti su teisinėmis žiniomis susijusias užduotis, įvardinti policijos pareigūnų darbe naudojamas specialiąsias priemones. Sportinėje dalyje laukė judrios rungtys. Prieš tai visos komandos parodė paruoštus namų darbus – prisistatė.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad konkurso nugalėtojais tapo S. Daukanto progimnazijos komandos nariai, antrąją vietą užėmė Vydmantų gimnazijos komanda, trečioji vieta atiteko M. Daujoto pagrindinės mokyklos komandai. Šeštąjį kartą vykęs konkursas kitąmet vyks laimėtojų mokykloje – S. Daukanto progimnazijoje.
Organizatoriai, o prevencinį konkursą Švietimo skyrius rengė kartu su Kretingos policijos komisariatu, tikisi, kad daugiau teisinių žinių įgiję moksleiviai žinos, kaip reikia saugiai elgtis, bus nepakantūs patyčioms, smurtui, aktyvia veikla užsiims neužgaudami, neįžeisdami vieni kitų.

Skaityti 1625 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje