Muzikos pojūtis užrištomis akimis Pirmo puslapio

  • %PM, %26 %666 %2017 %14:%Rugs

Birutė NAUJOKAITIENĖ

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė, bendradarbiaudama su Klaipėdos apskrities viešąja Ievos Simonaitytės biblioteka, Kretingai dovanojo koncertą – socialinę-meninę akciją „Muzika tamsoje“. „Muzika – kurią gali klausytis, muzika – kurios negali matyti“, – tokiais žodžiais renginio organizatoriai kretingiškius kvietė į koncertą Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.
Šioje akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteko klausytojams – jie visą vyksmą patyrė užrištomis akimis. Organizatoriai kiekvienam koncerto dalyviui prie įėjimo uždėjo akių raiščius ir palydėjo į salę iki savo vietos. Užrištos akys – svarbiausias renginio akcentas – leido dalyviams betarpiškai pasinerti į paslaptingą tamsos pasaulį. Jie galėjo ne tik mėgautis muzika, jausti ją, bet ir klausytis eilių, ištraukų iš A. de Sent-Egziupery „Mažojo princo“.
Koncerto rengėjai, žadėję neišdildomų pojūčių ir atradimų, pažadus įgyvendino netikėtomis staigmenomis: tamsoje klausytojams į rankas buvo įdėti kankorėžiai, kriauklytės, akmenukai, kuriuos čiuopiant aštrėjo pojūtis girdėti, jausti formas, „matyti“, o skambant audringos jūros ošimui pasklidę vandens purslai leido pajusti gaivos malonumą. Į rankas atkeliavę saldainiai, šiltos arbatos puodeliai – dar vienas koncerto metu pateiktas skonio ir kvapo derinys, kiekvienam sukėlęs individualias asociacijas.
Prieš koncertą labai jaudinęsi koncerto atlikėjai negalėjo numatyti, kokį jaudulį jie dovanos kiekvienam čia apsilankiusiam. Jie savo sėkmingu pavyzdžiu parodė, kokia stipri jėga glūdi kiekviename žmoguje, tik reikia drąsiai žengti savuoju gyvenimo keliu.
Netikėtų, nepatirtų emocijų žiūrovams suteikė Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ mažieji talentai, jų vadovai Vaida Butautaitė, Karolina Mauliūtė, Albertas Burba ir kiti.
Pasibaigus renginiui ir nusiėmus raiščius, klausytojai vieningai sutarė, jog jiems buvo pasiūlyta ypatinga patirtis, kuri leido ne tik atsipalaiduoti, bet ir suteikė peno apmąstymams, leido suvokti mus supantį grožį ir dovaną – matyti ir girdėti.

Skaityti 1616 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje