Savireklama

Šventė mokyklos vardadienį Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %890 %2017 %20:%Lap

Buvusi Kretingos 2-oji vidurinė mokykla 1995 m. lapkričio 16 d. buvo pavadinta žymaus Lietuvos miškininko Marijono Daujoto vardu. Nuo to laiko kiekvienais metais mokykla lapkričio 16-ąją švenčia savo vardadienį. Pasitikdami šią mokyklai svarbią dieną, mokiniai ir mokytojai organizuoja įvairius renginius, konkursus, vyksta į keliones, aplanko vietas, kur gyveno, dirbo M. Daujotas.
Ne išimtis ir šie mokslo metai. Vardadieniui ruoštasi iš anksto. Mokykloje organizuotas dailyraščio ir diktanto rašymo konkursas, įvairią veiklą vykdė mokyklos neformalaus švietimo, sporto, meninės raiškos būreliai. Lapkričio 16-ąją pradinių klasių mokiniai 3D klasėje žiūrėjo filmus apie gamtą, organizavo viktorinas, piešė ir kūrė įvairius darbelius gamtos tema, organizavo jų parodą. Ketvirtokai darė gamtamokslinius eksperimentus.
Vyresnių klasių mokiniai per lietuvių ir dailės pamokas kūrė sveikinimus savo mokyklai, dalyvavo viktorinose „Ar pažįsti Lietuvos medžius?“, „Lietuvos miškai“, matematikos ir kitų dalykų pamokose sprendė ir patys kūrė kryžiažodžius. Gražiausi, nuoširdžiausi sveikinimai papuošė mokyklos stendą, prie mokyklos paradinių durų ant žilvičio šakų „nutūpė“ šiaudiniai paukščiai – tai dizaino būrelio narių kūrybinis darbas.
7-tų ir 8-tų klasių mokiniai pasirinko aktyvią veiklą – keliones. Keliavo M. Daujoto takais. Didžiulis būrys septintokų pėsčiomis ėjo pajūriu, grožėjosi audringa jūra ir kopomis, kurios tarpukariu būtent M. Daujoto iniciatyva buvo sutvirtintos ir apželdintos. Tai ryškiausias miškininko veiklos Kretingos apskrityje pėdsakas.
Aštuntokai vyko į pažintinę ekskursiją, kurios metu aplankė ir Girionis. Čia, Lietuvos miškų institute, savo mokslinę veiklą tęsė M. Daujotas, Girionyse jis praleido paskutiniuosius gyvenimo metus. Grįždami mokiniai aplankė kapines, kuriose palaidotas M. Daujotas, pagerbė jo atminimą.
Jau tapo tradicija per mokyklos vardadienį organizuoti krikštynas penktokams. Smagią šventę jiems surengė 6-okai, kuriems sumaniai vadovavo jų auklėtojos. Šiemet penktokai turėjo pabuvoti „piratų saloje“. Įveikę daugybę kliūčių, atlikę daug sudėtingų, ištvermės ir sumanumo reikalaujančių užduočių, ištarę priesaikos žodžius, jie tapo pilnateisiais mokyklos nariais.
Smagu mokiniams, kai ugdomoji veikla perteikiama kūrybiškai, neįprastai, netradiciškai, kai naujų dalykų išmokstama ir žaidžiant.

Jaunųjų žurnalistų inf.

Skaityti 1188 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje