Savireklama

„Pupa“ sukvietė bendraminčius Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %495 %2017 %10:%Gruo

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos kultūros centre vyko respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalis „Pupa“. Į jį bendraminčius iš visos Lietuvos jau antrą kartą sukvietė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos šokių mokytojas Paulius Vaitkevičius ir jo suburtas kolektyvas „Pupa“.
Festivalyje dalyvavo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Mituvėlė“, Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“, Gargždų kultūros centro vaikų šokių studijos „Trepsiukas“, Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio ir Velžio gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Kupolėlė“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Suvartukas“ bei vaikų ir jaunimo šokių ansamblio „Žirginėliai“, Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo, Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“, Vydmantų gimnazijos merginų stilizuotų liaudies šokių grupės „Linažiedės“ šokėjai. Festivalio metu jie sušoko 33 šokius, tarp jų – ir festivalio sumanytojo P. Vaitkevičiaus „Virvelę, virvykštę, virvogalį“, kuris buvo ir Dainų šventės repertuare, taip pat kretingiškės choreografės Živilės Adomaitienės „Gražų mišką“, „Jurgelį meistrelį“, „Saulę aukso ratuos“.
Pirmasis „Pupos“ festivalis įvyko prieš dvejus metus. Tada jis organizuotas mokyklos aktų salėje. „Idėja surengti mokyklą ir Kretingą garsinantį šokių festivalį kilo su mokyklos šokėjais važinėjant po panašius renginius kituose šalies miestuose: Šiauliuose, Prienuose, Marijampolėje, Birštone. Į pirmąjį festivalį pakvietėme rajono mokyklų liaudies šokių kolektyvus, draugus iš kitų šalies vietovių. Renginys pavyko, tęsėsi apie 1,5 valandos. Šiemet dalyvių – dvigubai daugiau, tad teko ieškoti didesnės erdvės, ją maloniai suteikė Kretingos kultūros centras, – „Švyturiui“ pasakojo P. Vaitkevičius.
Jis iš Jurbarko, kur dirbo kultūros centre, į Kretingą atvažiavo prieš penkerius metus. M. Daujoto pagrindinėje mokykloje suburtame liaudies šokių kolektyve „Pupa“ šoka aštuonios VII–VIII klasių moksleivių poros. „Šokėjus užsiauginau – su jais šokti pradėjome, kai šie buvo trečiokai. Kolektyvą pavadinome „Pupa“ – vieno mėgstamiausių kolektyvo šokių pavadinimu. Taip pavadinti nusprendėme ir festivalį, kuris organizuojamas kas dvejus metus. „Pupa“ nėra konkursas, tai tiesiog galimybė šokėjams susitikti, parodyti, ką naujo jie išmoko, susipažinti, pabendrauti. Smagu, žinoma, susitikti ir mums, kolektyvų vadovams. Šiemet festivalyje dalyvavo net 300 įvairaus amžiaus vaikų, o koncertas truko visas tris valandas! Visiems kolektyvams dovanų įteikėme mokyklos suvenyrus, kuriuos su mokiniais pagamino technologijų mokytoja ekspertė Marija Šaltmerienė, bei padėkas. Beje, festivalio logotipą sukūrė taip pat mūsų mokyklos pedagogė Asta Bastienė“.
Gražiai augančia „Pupa“ džiaugiasi ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos vadovai. „Šis festivalis – vienas iš renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Labai džiaugiamės Pauliaus, kuris vadovauja ir šiuolaikinio šokio kolektyvui, iniciatyva, didžiuojamės jo suburtų šokėjų laimėjimais ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Mūsų šokėjai garsina ne tik mokyklą, bet ir Kretingą, net neabejojame, kad jie bus ir kitąmet vyksiančios Pasaulio lietuvių dainų šventės dalyvių būryje, tam jau labai aktyviai ruošiasi“, – sakė direktoriaus pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Skaityti 1504 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje