Kurmaičių pradinė – tarp geriausių Pirmo puslapio

  • %PM, %29 %879 %2016 %20:%Gegužė

Žurnalas „Reitingai“ sudarė net dešimt skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingų ir vertinimų. Pirmą kartą Lietuvoje leidinio atstovai tyrė ir tai, koks yra pasitenkinimas pradinėmis mokyklomis, progimnazijomis ir pagrindinėmis mokyklomis. Tarp mokyklų, geriausiai išlaikančių mokinius, yra ir viena Kretingos rajono mokykla – Kurmaičių pradinė.

Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė neslėpė, jog įvertinimas mokyklos bendruomenei ir malonus, ir svarbus. „Pernai taip pat buvome šalies mokyklų, geriausiai išlaikančių mokinius, dešimtuke, tačiau to labai nesureikšminome. Kur gi kitur vaikas eis, jei ne į kaime esančią mokyklą? Kitaip, rodos, juk ir būti negali, – „Švyturiui“ sakė direktorė. – Žinoma, šiandien nemažai kaimiškose vietovėse gyvenančių tėvų, važiuojančių dirbti į Kretingą, Klaipėdą, vaikus veža į mokyklas mieste, tačiau mūsų kaimo mokyklinio amžiaus vaikai lanko savo mokyklą. Be to, turime ugdytinių, kuriuos tėvai į Kurmaičius atveža iš Kretingos. Vadinasi, pas mus mokytis sąlygos iš tiesų geros. Klasėse yra po maždaug 14 vaikų, mokytojas kiekvieną mato nuo pamokos pradžios iki pabaigos, yra grįžtamasis ryšys. Nedidelės klasės – didelis privalumas“.

Kurmaičių pradinė gali pasigirti ir mokinių žinių rezultatais. „Šiemet antrą kartą pateiktas ir vertinimas pagal standartizuotų tekstų rezultatus. Juos  mokyklos gali paviešinti, tą daro apie 40 proc. šalies ugdymo įstaigų. Mes taip pat dalyvaujame standartizuotame mokinių žinių patikrinime, o rezultatus drąsiai viešiname, nes jie geri. Mūsų mokykla yra atvira visuomenei, nebijome parodyti savo indėlio į ketvirtokų sėkmę, pasidžiaugti tikrai turime kuo“, – kalbėjo L. Jurgutienė.       

Skaityti 2305 kartai Atnaujinta %PM, %29 %883 %2016 %20:%Gegužė

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje