Spausdinti šį puslapį

Nacionalinė viktorina apie Lietuvą Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %780 %2018 %17:%Vas

Inga TIREVIČIUTĖ

M. Valančiaus viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai

Sausio 27 d. į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką buvo kviečiami Kretingos rajono gyventojai: jiems suteikta galimybė pasitikrinti žinias apie Lietuvą ir dalyvauti Valstybės šimtmečio žinių patikrinimo apie Lietuvą konkurse – Nacionalinėje viktorinoje.
Valstybės šimtmečio proga sužinoti daugiau apie Lietuvą susirinko kretingiškiai, kuriems patinka intelektualūs televiziniai žaidimai, dalyvaujantys protų kovose ir tiesiog smalsūs bei norintys geriau pažinti savo gimtąją šalį. Nacionalinės viktorinos žaidime Kretingoje daugiausia taškų surinko Jonas Palys, antrąją vietą užėmė Juozas Pelionis, trečioji vieta atiteko Jūratei Balčytienei.
Iš viso dalyvių laukė 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas – kultūra, istorija, gamta, visuomenė ir t. t. Visi klausimai buvo susiję su Lietuva ir lietuviais. Atsakyti į klausimus dalyviai turėjo dvi valandas.
Nacionalinė viktorina anksčiau jau buvo rengiama 2013 m. ir 2014 m. Lietuvos šimtmečio proga ji sugrįžo atsinaujinusi. Jos formatas buvo toks pat, kaip Pasaulio viktorinos čempionato – kiekvieną vasarą vykstančios pasaulinės viktorinos, kurioje varžosi žaidėjai iš daugiau nei 40-ies šalių visame pasaulyje.

Skaityti 1286 kartai