Savireklama

Literatūrinė kelionė po pilis ir piliakalnius Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %525 %2018 %11:%Vas

Asta KUKTOROVIENĖ

M. Valančiaus viešosios bibliotekos

Informacinių technologijų ir viešinimo skyriaus vedėja

Švenčiant Lietuvos valstybingumo šimtmetį, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centre vyko pamoka vaikams „Lietuvos pilys ir piliakalniai“, kurios tikslas – plėsti vaikų žinias apie šalies praeitį, jos istoriją, pilis ir piliakalnius, pažinti lietuvišką simboliką. Surengta ir vaikams skirtų knygų apie Lietuvą paroda.
Edukaciniame renginyje dalyvavo Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Nijole Meškauskiene. Pamoką vedė Vaikų literatūros centro vyr. bibliotekininkė Danutė Žiobakienė, kuri moksleiviams trumpai pristatė Lietuvos pilis ir piliakalnius ir pateikė užduočių. Susiskirstę į komandas lietuviškais pavadinimais – „Lietuvaičiai“, „Pilėnai“, „Lietuvos penketas“, „Lietuvos mergaitės“, „Penkios eglaitės“ – vaikai sprendė literatūrinius galvosūkius: išrinko kryžiažodžiui tinkamus žodžius iš Maironio eilėraščio „Trakų pilis“; perskaitę tekstą apie piliakalnius ir legendas, išsprendė kryžiažodį ir užrašė aukščiausios Žemaitijos kalvos – Medvėgalio piliakalnio – pavadinimą; teisingai atsakė į klausimyną „Ar žinai?“. Įveikusios iš pirmo žvilgsnio nelengvas užduotis visos komandos džiaugėsi laimėjimu. Pamokos darbą sėkmingai vainikavo bendra veikla – duotame pilies kontūre visų kartu nupieštas pilies gynybinis įtvirtinimas.
Pažintinė literatūrinė kelionė po Lietuvos pilis ir piliakalnius pradinių klasių moksleiviams buvo ne tik žinių apie Lietuvą, jos praeitį, istoriją, piliakalnius ir didingas pilis bei jų valdytojus įtvirtinimas. Tai ir patrauklia žaidybine forma pateiktų naujų faktų apie gausiausiai piliakalnių visoje Europoje turinčią Lietuvą, švenčiančią atkurtos valstybės šimtmetį, pažinimas, jos simbolių literatūroje supratimas.
Šis smagios veiklos kupinas edukacinis užsiėmimas moksleiviams – bibliotekos vykdomos programos „Ta paukštė laisva – Lietuva“ dalis.

Skaityti 1215 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje