Savireklama

„Laiko kapsulė“: nuotraukos ir linkėjimai ateities kartoms Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %918 %2018 %21:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Kretingos mokinių savivaldų informavimo centrui trečiadienį perduota Lietuvos ateities kartoms dovanojama „Laiko kapsulė“. Į ją Kretingos rajono kultūros centre susirinkę rajono mokyklų bendruomenių atstovai sudėjo savo nuotraukas, kurių kitoje pusėje parašė linkėjimus ateities lietuviams.
Prie iniciatyvos prisidėjo Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, Darbėnų, Vydmantų, J. Pabrėžos universitetinės ir Palangos Senosios gimnazijų, Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro ir Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro, S. Daukanto progimnazijos bei M. Daujoto pagrindinės mokyklos bendruomenės. Kretingos jaunimas ateities kartoms palinkėjo neužmiršti ajerų duonos kvapo, tautinių drabužių grožio, tolerancijos šalia esančiam, mokytis ir dirbti vardan Lietuvos, išsaugoti papročius ir tradicijas, būti vieningiems, neprarasti tikėjimo, visada prisiminti „Tautiškos giesmės“ žodžius: iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia, niekada nepamiršti protėvių, kurių dėka Lietuva yra laisva ir nepriklausoma.
„Iniciatyvą „Laiko kapsulė“, puoselėdama pilietiškumą ir bendruomenės jausmą, inicijavo Lietuvos moksleivių sąjunga. Tai yra jaunimo dovana Lietuvai jos atkūrimo 100-mečio proga – „Švyturiui“ sakė LMS Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Rokas Rudys. – Į „Laiko kapsulę“ – specialią skrynią – bus sudėtos mokyklų bendruomenių nuotraukos su linkėjimais ateities kartoms. Mūsų rajono mokinių savivaldos taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos ir paliks savo nuotraukas „Laiko kapsulėje“. Į kvietimą atsiliepė aštuonių Kretingos rajono ir vienos Palangos savivaldybės mokyklos bendruomenės“.
Pasak R. Rudžio, iniciatyva „Laiko kapsulė“ startavo sausio pabaigoje Klaipėdoje vykusiame LMS Žiemos forume – XXV neeilinėje asamblėjoje. „Laiko kapsulė“ per penkis mėnesius apkeliaus 34 Lietuvos miestus, paskutinę stotelę – Vilnių, kur vyks XXI LMS asamblėja – turėtų pasiekti birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Čia skrynia bus užrakinta ir patikėta saugoti Lietuvos pažinimo centrui, o atverta bus tik po šimto metų.
„Labai džiaugiuosi, kad „Laiko kapsulė“ užsuko ir į Kretingą, kur gyvena aktyvus ir kūrybingas jaunimas. Esate Nepriklausomos Lietuvos karta, į gyvenimą žiūrite kitaip nei kartos, gyvenusios kitu laikmečiu. Jūsų palinkėjimus skaitys dar kito laikmečio žmonės, svarbu, kad jie suprastų, jog koks laikmetis bebūtų, privalu būti sąžiningam, doram, išmintingam, mylėti savo Lietuvą ir ją ginti, kad ji išliktų per amžius“, – kalbėjo Savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė. Moksleivius pasveikino ir Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila.
Trumpai visiems priminta, kad Lietuvos moksleivių sąjunga yra pagrindinė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei mokinių savivaldas vienijanti savanoriška organizacija, kuri savo veiklą pradėjo 1996 metais. Šiuo metu šalyje yra 33 LMS padaliniai, kurie vienija 500 mokinių savivaldų. LMS tikslai – skatinti mokinių iniciatyvą, dalyvauti savivaldų veikloje, kurti teigiamą pokytį šalies švietimo sistemoje, ugdyti pilietišką dabarties ir ateities žmogų.
Kviestinis svečias – Karo akademijos ketvirtakursis Emilis Antipovas, buvęs J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinys – pristatė pranešimą „Pilietiškumo samprata ir ugdymas“, kuriame kalbėjo apie pilietiškumą šiuolaikinėje visuomenėje, kuo jis skiriasi nuo patriotizmo. „Pilietiškumo ugdymas prasideda šeimoje, tęsiamas mokykloje, studijuojant. Mokiniai labai akcentuoja savo teises, bet pamiršta, kad šalia jų eina pareiga. Už kiekvieną padarytą ar nepadarytą darbą turime būti atsakingi. Privalome žinoti ne tik teises, bet ir pareigas. Būti sąžiningi, dori savo šalies piliečiai. Aš gimiau kariškio ir medikės šeimoje, visada žinojau savo teises ir pareigas. Tiesa, kai esi vaikas, jas priimi vienaip, sulaukus pilnametystės mąstymas keičiasi, prioritetai irgi. Šiandien aš labai didžiuojuosi, kad gimiau ir augau nepriklausomoje Lietuvoje, ir savo šalį labai myliu, pasiruošęs visada ją ginti“, – kalbėjo E. Antipovas.
Jis jaunimą pakvietė padiskutuoti, dėl ko Lietuvoje gyventi geriausia, kodėl verta čia dirbti ir gyventi bei kt. temomis.
„Laiko kapsulė“ iš Kretingos keliauja tolyn – ji perduota Skuodo savivaldybės moksleivių atstovams.

Skaityti 1232 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje